Buldan’da istinat duvarı yapımı sürüyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Buldan’da istinat duvarı yapımı sürüyor

Buldan’da istinat duvarı yapımı sürüyor

Buldan Belediyesi, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan bölgelerde taş duvar örme ve çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Aralık 2020 Cumartesi, 13:54

Buldan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, toprak kayması sonucu vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, yolların bozulmasına neden olan bölgelerde istinat duvarı çalışmalarını sürdürüyor.

Buldan halkına en iyi hizmeti sunmak için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Yol açma ve genişletme çalışmalarımızın yanı sıra, toprak kayması sonucu çevre kirliliğine ve yolların bozulmasına neden olan yol kenarına istinat duvarı örme çalışması yapılarak çevre kirliliğinin önüne geçiyoruz. Yol güvenliğini ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan bölgelerde taş duvarla istinat çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz tarafından Gülalan Mahallesi’ne yapılan taş duvar çalışması tamamlandı. İstinat duvarıyla, Dımbızlar, Hasanbeyler, Kaşıkçı, Kurudere ve Alandız yolu daha güvenli hale gelmiştir” dedi.

İstinat duvarının tamamlanmasıyla mahalle sakinleri de rahat bir nefes aldı. Mahallede tehlike arz eden yolun istinat duvarıyla birlikte daha güvenli hale geldiğini belirten mahalle sakinleri, “Olası bir kaymayı önleyecek duvar sayesinde can ve mal kaybı yaşanmayacak. Artık geceleri daha huzurlu uyuyabileceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı