REKLAMI GEÇ

Buldan’da renkli Anneler Günü etkinliği

Buldan’da renkli Anneler Günü etkinliği

Buldan Belediyesi Süleymanlı Yayla Gölü’nde Hıdırellez Uçurtma Şenliği ve Anneler Günü etkinliği düzenledi. Uçurtmalar Yayla Gölü’nü renklendirirken, şenliğini geleneksel hale getirmek istediklerini söyleyen Başkan Şevik, etkinliğe katılan annelere çiçek vererek günlerini kutladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Mayıs 2022 Pazartesi, 10:22

Buldan’ın 182 çeşit kuş ve yüzlerce bitki türüne ev sahipliği yapan doğa harikası Süleymanlı Yayla Gölü’nde düzenlenen uçurtma şenliği yoğun ilgi gördü.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Çetin Atalay, İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Serdal Uğur, Ak Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, belediye meclis üyeleri eşleri ve çocuklarıyla birlikte katıldığı şenliğe, aileler de yoğun ilgi gösterdi.

Uçurtmaların Yayla Gölü’ne çok yakıştığını ve güzel bir renk kattığını söyleyen Başkan Şevik, “Bu yıl ilk kez Hıdırellez Uçurtma Şenliği düzenledik.  Hıdırellez, eski çağlardan beri bahar-yaz mevsim bayramı olarak kutlanıyor, 5-6 Mayıs’ta Hızır ve İlyas’ın her sene bir kez kavuştuğuna inanılıyor. Anadolu, Orta Doğu, Irak, Suriye, Kırım, Azerbaycan ile Balkan ülkelerinde bayram olarak kutlanan Hıdırellez geleneğini unutturmamak ve çocuklara aşılamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Yoğun katılımın olması, bizleri mutlu etti. Hıdırellez ve Uçurtma Şenliği’ni her yıl düzenleyerek geleneksel hale getirmek istiyoruz. Bugün, yüzlerce çocuğumuzun, aileleriyle birlikte yaptıkları uçurtmalar Süleymanlı Yayla Gölü’nü renklendirdi” dedi.

Uçurtmalar Yayla Gölü’nü renklendirirken, uçurtma uçuranların coşkusu da görülmeye değerdi.

ANNELER DOYASIYA EĞLENDİ

Başkan Şevik, Anneler Günü olması nedeniyle etkinliğe katılan annelere çiçek verdi, günlerini kutladı. Hareketli müzik eşliğinde dans edip, günlerini doyasıya eğlenerek kutlayan anneler, Başkan Şevik’e böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür etti.

Palyaço gösteri, yüz boyama etkinliklerle eğlenen çocuklara uçurtma dağıtan Buldan Belediyesi, katılımcılara pilav ayran ikram etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı