Buldan’da, şehit Ercan Yangöz'ün ismi sokakta yaşayacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Buldan’da, şehit Ercan Yangöz’ün ismi sokakta yaşayacak

Buldan’da, şehit Ercan Yangöz’ün ismi sokakta yaşayacak

Buldan Belediye Meclisi, Muğla’nın Bodrum ilçesinde çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Ercan Yangöz’ün isminin Cumhuryet Mahallesi Pazar Caddesi’ne verilmesine karar verdi. Ayrıca Buldan’da yanan ormanlar için belediye, ağaçlandırma çalışmalarına destek verecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Ağustos 2021 Cumartesi, 12:08

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, geçtiğimiz 16 Haziran’da silah kaçakçılarını takip ederken çıkan silahlı çatışmada Buldanlı polis memuru Ercan Yangöz şehit düşmüştü.

ŞEHİT POLİSİN ADI CADDEDE YAŞAYACAK
Buldan Belediye Meclisi’nde, şehit düşen polis memuru Ercan Yangöz’ün adının ilçede yaşatılmasına yönelik İmar Komisyonu’nda kabul gören rapor oy birliği ile kabul edildi. Kararın, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilmesi halinde Şehit polisin ismi Cumhuryet Mahallesi Pazar Caddesi’ne verilerek, yaşatılacak.

BULDAN BELEDİYESİ’NE KAMULAŞTIRMA YETKİSİ
Buldan Belediyesi’nin devam eden restorasyon projeleri kapsamında, Kentsel Sit Alanı ve koruma Amaçlı İmar Planı içerisinde yer alan 6’sı tescilli 7 evi kamulalaştırmasıyla ilgili İmar ve Plan Bütçe Komisyonu raporu mecliste görüşerek oylandı. Çaybaşı Mahallesi’nde 3, Yalçınkaya Mahallesi’nde ise 3’ü tescilli 4 evin Buldan Belediyesi tarafından kamulaştırılması kabul edildi.
Belediye Başkanı Başkan Şevik, “İlçe turizmine önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz Kültür Ringi projesi içerisinde yer alan evlerimizi restore ederek, hem ilçe turizmine zenginlik katacağız hem de ilçemizin tarihi ve kültürel mirasını koruyarak gelecek kuşaklara aktarmış olacağız. Karar Buldanımıza hayırlı olsun” dedi.

YANAN ALANLARA BELEDİYEDEN DESTEK
Belediye Meclisi meydana gelen yangınlarda zarar göre ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılmasıyla ilgili gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı