Buldan'da tarihi konaklar ziyarete açılacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Buldan’da tarihi konaklar ziyarete açılacak

Buldan’da tarihi konaklar ziyarete açılacak

Buldan’da kültür ringi çerçevesinde restore edilen sokaklar ile ring üzerinde bulunan Behçet Uz Konağı ve Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanarak BELKÜM Kadın Kooperatifine devredilen Talat Tarakçı Konağı, 03 Temmuz Cumartesi günü saat 17.30’da düzenlenecek törenle ziyarete açılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Temmuz 2021 Cuma, 11:22

Aslına uygun olarak restore edilen Behçek Uz ve Talat Tarakçı konaklarının, düzenlenecek törenle ziyarete açılacağını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Buldan turizmine önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz Kültür ringi projemiz çerçevesinde, sağlıklaştırma ve restorasyon uygulaması tamamlanan sokaklarımız ile ring üzerinde bulunan Behçet Uz evi ve Büyükşehir Belediyemiz tarafından restore edilerek BELKÜM Kadın kooperatifine devredilen Talat Tarakçı Konağı’nı ziyarete açıyoruz. Kültür Evi ve butik otel olarak hizmete açılacak olan konaklarımız, modern yaşamın yoruculuğundan ve şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyen vatandaşlarımıza otantik bir ortamda dinlenme imkanı sunacak. Ayrıca Buldan’ın yöresel lezzetlerinin de sunulacağı tarihi konaklarımız, 03 Temmuz Cumartesi günü saat 17.30’da düzenleyeceğimiz törenle ziyarete açılacak. Açılış törenine tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Talat Tarakçı Konağı’nın restorasyonunu tamamlayarak BELKÜM Kadın Kooperatifine devreden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Şevik, Kültür Evi ve Butik otel olarak hizmet verecek olan konakların, ilçe turizminin gelişmesine önemli katkı sağlayacağını vurguladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı