Buldan’daki yangın kontrol altına alınamıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Buldan’daki yangın kontrol altına alınamıyor

Buldan’daki yangın kontrol altına alınamıyor

Buldan’ın güney batısında bulunan, üç tarafı ormanlı çevrili Türlübey Mahallesindeki ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alınamıyor. Buldan Belediyesi, hoparlörlerden yardım çağrısı yaptı, söndürmeye gönüllü katılmak isteyenleri araçlarla yangın bölgesine götürüyor.

Ali Bilge / DENİZLİHABER / 2 Ağustos 2021 Pazartesi, 15:30

Buldan’ın Türlübey Mahallesi’ndeki ormanlık alanda öğle saatlerinde çıkan orman yangını büyüyor. Kısa sürede bölgeye sevk edilen itfaiye ve orman bölge müdürlüğü personeli alevlere müdahale ediyor. Üç tarafı ormanla çevrili mahallede alevlerin yerleşim alanına sıçramaması için vatandaşlar da söndürme çalışmalarına destek veriyor.

Buldan ilçe merkezindeki cami ve belediye hoparlörlerinden vatandaşlara yangına müdahale etmek için yardım çağrısında bulunuyor. İlçe merkezinden ve köylerden vatandaşlar söndürme çalışmalarına destek olmak için yangın bölgesine gidiyor. Buldan Belediyesi önünden yangına gönüllü olarak katılmak isteyenler için araç kaldırılıyor.

Orman Bölge Müdürlüğü, Büyükşehir itfaiyesi ile birlikte 30’dan fazla ekip şu anda yangına müdahale ediyor.

Denizli Haber’e konuşan Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, kentteki ekiplerle birlikte yangına müdahale edildiğini söyledi.

Buldan’da orman yangını çıktı

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı