REKLAMI GEÇ

Buldan’ın Derbent mahallesinin 62 yıllık tapu sorunu çözülüyor

Buldan’ın Derbent mahallesinin 62 yıllık tapu sorunu çözülüyor

Baraj yapımı için 62 yıl önce evleri kamulaştırılan ve yeni kurulan mahalleye taşınmak zorunda kalan Buldan’ın Derbent Mahallesinde çözülemeyen tapu sorunu vardı. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik, uzun uğraşlar sonucu sorunun çözüldüğünü söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Şubat 2024 Perşembe, 13:12

Buldan’ın Alaşehir Yol güzergahında bulunan Derbent Mahallesi 62 yıl sonra tapusuna kavuşuyor. 1962 yılında baraj yapımı nedeniyle yaklaşık 10 kilometre uzağa taşınmak zorunda kalan mahalle sakinleri,  tapularını alamamıştı. Tamamı tapusuz olan Derbent Mahallesi’nde 90 hanede 367 kişi yaşıyor.  88 hak sahibinin tapu sorununun da son aşamaya gelindiğini açıklayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  “Vatandaşlarımızı, 62 yıl önce baraj yapımı nedeniyle kaybolan haklarını, tapularını kavuşuyor” dedi.

Derbent Mahallesi yaklaşık 46 dönüm alanı kapsıyor ve 90 hanede 367 kişi yaşıyor. 62 yıldan beri tapusunu bekleyen 88 hak sahibinin sorununu çözmek için 2007-2014 başkanlık döneminde başlattıkları girişimlerin bugün sonucunun yine kendilerine nasip olduğunu söyleyen Başkan Şevik, “2014 seçimlerinden önce Derbent Mahallemizin tapu sorunu çözmek amacıyla çalışma başlatmıştık. O dönem sonuçlandıramamıştık. Ama vatandaşlarımıza tapularını vermek yine bize nasip olacak. En az tapularını alacak hak sahipleri kadar mutluyum” diye konuştu.

Derbent Mahallesi’nin tapu sorununu çözüme kavuşturmak için mücadele veren Belediye Başkanı Mustafa Şevik’e teşekkür eden Muhtar Yaşar Öz, “Mahallemizin tapu sorununu çözmek için verdiğimiz mücadele sonuç verdi. Vatandaşlarımız 62 yıl sonra tapularını kavuşuyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı