Büyükşehir, Buldan Türlübey yangınında traktörü yanan çiftçiye yeni traktör aldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Büyükşehir, Buldan Türlübey yangınında traktörü yanan çiftçiye yeni traktör aldı

Büyükşehir, Buldan Türlübey yangınında traktörü yanan çiftçiye yeni traktör aldı

Buldan’ın Türlübey Mahallesi yakınlarında çıkan orman yangınına tankerle su götürürken traktörü alevlerin arasında kalan ve kendisi yaralanan Süleyman Köylüoğlu; Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın söz verdiği gibi, yeni traktörüne kavuştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Ağustos 2021 Pazartesi, 20:45

Buldan’ın Türlübey Mahallesi yakınlarında 2 Ağustos günü çıkan ve belirli aralıklarla devam ettikten sonra söndürülebilen yangında traktörünü kaybeden Süleyman Köylüoğlu, yeni traktörüne kavuştu.

Köylüoğlu, yangının ilk başladığı dakikalarda tankere su doldurmuş ve traktörle yangın bölgesine götürmüştü. Bu sırada alevler Köylüoğlu’nun traktörünün çevresini sarmış ve metal yığınına çevirmişti. Yangında borcunu yeni bitirdiği traktörünü kaybeden Köylüoğlu kolundan ve başından yaralanmıştı.

Yangından sonra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Köylüoğlu’nu ziyaret etmiş ve yeni bir traktör sözü vermişti.

Başkan Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan traktörün bugün Köylüoğlu’na teslim edildiğini duyurdu. Köylüoğlu’na teşekkür eden Başkan Zolan, “Buldan’daki yangında canı pahasına bize yardıma koşan Süleyman Köylüoğlu kardeşimizin yanan traktörü yerine Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak yeni bir traktör alıp kendisine teslim ettik. Seferberlik ruhuyla yaralarımızı sarıyoruz. Allah’ım birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi yangın söndürürken traktörü yanan çiftçiye yeni traktör alacak

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı