Öğrenciler klasik müzikle tanıştı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Öğrenciler klasik müzikle tanıştı

Öğrenciler klasik müzikle tanıştı

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından oluşan Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu, Buldan’ın Kadıköy Mahallesi’ndeki öğrencilere konser verdi. Klasik müzik ve çok sesli müzik ile tanışan bazı öğrenciler, sahneye gelerek ilk kez tanıştıkları keman, viyola ve viyolonseli çalmaya çalışarak unutulmaz anlar yaşadı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Mayıs 2019 Perşembe, 11:15

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından oluşan Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu, Buldan’ın Kadıköy İlk ve Ortaokulunda konser verdi. “Onlar bize gelmiyorsa biz onlara gideriz” sloganı ile il il gezerek öğrencilere klasik ve çok sesli müzikle tanıştıran Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu’nun dört gönüllü sanatçısı, Kadıköylü öğrencileri ile buluştu.

Etkinliği, Kadıköy İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin yanı sıra Buldan Belediye Başkan Vekili Musa Çetinel, İlçe Jandarma Komutanı Fahrettin Çoban, Buldan Belediyesi Kültür Hizmetleri Müdürü Okan Çiftçi, Belediye Meclis Üyesi Aysel Mustak, Okul Müdürü Muhammed Cem Aktaş ile öğretmenler katıldı.

Kemanda Banu Yenilmez, viyolada Hande Taban, viyolonselde ise Başak Yalçın’ın yer aldığı Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu, il il gezip klasik ve çok sesli müziği öğrencilerle buluşturmağı hedeflediklerini söyleyen topluluğun gönüllü keman sanatçısı Gündüz Öğüt, “öğrencilerimizin ufuklarının genişlemesini sağlamak ve onları sanatla buluşturmak istiyoruz. Ve bugün burada olmaktan da oldukça mutluyuz” dedi.

Öğrencilerle sahneyi paylaştılar
Vivaldi’nin Dört Mevsim adlı eseriyle konsere başlayan Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu, seslendirdikleri Beethoven gibi ünlü sanatçılarının eserlerinin yanı sıra “Daha Dün Annemizin Kolları’nda Yaşarken”, Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” eseri de dinleyenleri mest etti. Kadıköy İlk ve Ortaokul’daki etkinliklerini, İzmir Marşı ile sonlandıran Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu, hiç eline almamış olmasına rağmen keman, viyola, viyolonsel çalmayı hayal eden öğrenciler ile öğretmenleri sahneye davet etti. Keman, viyola ve viyolonseli ilk kez dokunan ve çalmaya çalışan öğrenciler sahnede unutulmaz anlar yaşadı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı