REKLAMI GEÇ

DP Buldan’da Şevik, Çivril’de Emre ile yarışacak

DP Buldan’da Şevik, Çivril’de Emre ile yarışacak

Demokrat Parti (DP), 30 Mart yerel yerel seçimine Buldan’da Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik, Çivril’de Ali Emre ile katılacak.

/ DENİZLİHABER / 24 Ocak 2014 Cuma, 17:43

Demokrat Parti(DP) İl Başkan Vekili Aykut Yıldırım, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Buldan ve Çivril belediye başkan adaylarını tanıttı.

AK Parti’den istifa ederek DP’ye katılan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik’e parti rozeti düzenlenen törenle takıldı. Şevik’e rozetini DP İl Başkan Vekili Aykut Yıldırım taktı. Buldan’dan çok sayıda vatandaşın da katıldığı toplantıda konuşan DP İl Başkan Vekili Aykut Yıldırım, DP’nin kökleri sağlam bir parti olduğunu, yerel seçimde en iyi adaylarla Denizli halkının karşısına çıkmak istediklerini söyledi.

AK Parti Hükümeti’nin Türkiye’yi büyük sıkıntılara soktuğunu ifade eden Yıldırım, “Ekonomik konularda, hukuk, adalette Türk halkı büyük sıkıntılar sorunlar yaşıyor. İzmir Cumhuriyet Başsavcısı tutanak tuttuktan sonra mı güvenini kaybetti. İktidar olanlara göre bir hukuk istemiyoruz. Başbakanın oğlunun savcıya ifade vermemeye gitmemesi Türkiye vatandaşlarının adalet önünde ne kadar eşit olduğunu gösteriyor. AKP’den kurtulmadıktan sonra bu sıkıntılardan kurtulamayız. Denizli’de ilkeli olarak halka hizmet edecek adaylarla yola çıkıyoruz” dedi.

“ÖRKİ DE DP’DEYDİ”
AK Parti İl Başkanı Avni Örki’nin “DP bizim aday adaylarımızın peşine düşmüş” sözlerine de cevap veren Yıldırım, “Avni Örki’yi anlamak zor. Kendiside bir dönemler DP’de siyaset yaptı. Gençlik kollarında görev aldı. Ama şimdi AK Parti’de. Kendisi de mi makam peşinde ?” diye konuştu.

“NEDENİ ALAN ÇATIŞMASI”
Yeniden aday gösterilmediği için AK Parti’den istifa ederek DP’ye geçen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik ise, yedi yıldan bu yana Buldan’a hizmet verdiğini belirterek, “Buldan’da yaptıklarımız ortada. 7 yılda 70 yılda yapılacak hizmetler yaptık. Siyaseten yaşadığım zor günlerden sonra Demokrat Parti’nin bana gösterdiği şefkatli teveccühe teşekkür ediyorum” dedi.

Törene katılan Buldanlıların “Buldan seninle gurur duyuyor” tezahüratları arasında parti rozetini katan Şevik, AK Parti’den yeniden aday gösterilmemesini de “alan çatışması” sözleriyle değerlendirdi.

ÇİVRİL’DE ALİ EMRE ADAY
Çivril adayı gösterilen DP’li Kızılcasöğüt Belediye Başkanı Ali Emre de 10 yıldır belediye başkanı olduğunu belirterek, seçimleri kazanması halinde ilk hizmetinin 70 bin nüfuslu ilçeye hamam yapmak olacağını söyledi.

DP daha önce de Çardak’ta Alaattin Tagay ve Baklan’da Celal Tuğji’yi aday göstermişti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı