Gün ağarınca yangının bıraktığı hasar ortaya çıktı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Gün ağarınca yangının bıraktığı hasar ortaya çıktı

Gün ağarınca yangının bıraktığı hasar ortaya çıktı

Buldan’ın Türlübey Mahallesi’nde çıkan orman yangını ekipler ve vatandaşların yoğun çabasıyla söndürüldü. Karaçam ormanı, çalılık alanlar ve tarım arazilerinde yangının bıraktığı hasar gün ağarınca ortaya çıktı. Halen bölgede olan ekipler, soğutma çalışması yürütüyor, hasar tespit çalışması yapıyor. Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de Buldan’daki yangınla ilgili açıklamada bulundu.

Ali Bilge / DENİZLİHABER / 3 Ağustos 2021 Salı, 12:00

Türlübey Mahallesi yakınlarında öğle saatlerinde başlayan yangın, sabaha kadar devam eden çalışmalarla tamamen söndürüldü.

Yerleşim alanlarına da yaklaşan yangında ormanlık alanda büyük zarar meydana geldi. Havanın kararmasıyla birlikte havadan müdahale sona ererken, alevlerin ilerlediği 612 nüfuslu Türlübey Mahallesi’nin tedbir amacıyla boşaltıldı.

Yangının bıraktığı hasar gün ağarınca ortaya çıktı. Soğutma çalışmalarının devam ettiği bölgede oluşan zararla ilgili yetkililer çalışma başlattı.

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN BULDAN AÇIKLAMASI
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamada, “Denizli Buldan güney yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor” ifadelerini kullandı.x

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Denizli Valisi Ali Fuat Atik, de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Buldan İlçesi Türlübey Mahallesi ormanlık alanında çıkan yangın kontrol altına alınarak, tamamen söndürülmüş olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangın süresince cansiperane çalışan tüm kahramanlarımıza müteşekkiriz. Rabbim ülkemizi tüm afetlerden korusun.” ifadelerini kullandı.

EKİPLER HALA YANGIN BÖLGESİNDE
Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, yangının tamamen söndürüldüğünü açıkladı. Çetinkaya, ekiplerin hala bölgede çalışma yaptığını belirterek, “Buldan’ın Türlübey Mahallesindeki yangın bölgesinde yaklaşık 300 orman çalışanımız görev yaptı. Gece saatlerinde kontrol altına alınıp söndürülen yangın bölgesinde şuan soğutma çalışmalarımız sürüyor. Ekiplerimiz bölgede zarar tespit çalışmaları da yapıyor” dedi.

Buldan’daki yangın söndürüldü

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı