REKLAMI GEÇ

Heykeltıraşlar Buldan’a hayran kaldı

Heykeltıraşlar Buldan’a hayran kaldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Nihat Kömürcüoğlu Kültür Sanat Turizm ve Tanıtım Vakfı tarafından düzenlenen Kömürcüoğlu Taş Heykel Kolonisi’ne katılan heykeltıraşlar, Buldan Belediyesi’nin misafiri oldu. Dokumanın başkenti Buldan’ın tahini ve doğal güzelliğine hayran kalan sanatçılar, Buldan’ı “Sakin ve huzurlu bir yer” olarak nitelendirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Temmuz 2019 Pazar, 18:10

Bu yıl Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinin Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olan ya da son sınıf öğrencilerini onore etmek amacıyla düzenlenen Kömürcüğlu Taş Heykel Kolonisi’ne katılan heykeltıraşlar Buldan Belediyesi’nin misafiri oldu.

Heykel Kolonisi Direktörü heykeltıraş Ali Dirier, Kömürcüoğlu Mermer Satış Müdürü Çetin Apa ile sanatçılar Seher Özcan, Ali Ersen Özyurt, Sevda Kocatepe, Sonay Acar, Bengisu Kınay, Gülsüm Zeybek, Buldan’ı ziyaret etti.

İlk olarak BELKÜM’ü gezen sanatçılar, daha sonra tarihi evlerin restore edildiği Dokuma Pazarı Caddesi’ni ziyaret etti. Buldan’a hayran kaldıklarını belirten heykeltıraşlar, Buldan’ı huzurlu ve sakin bir şehir olarak nitelendirdi.

Ayrıca ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerinin görülmeye değer olduğunu belirten sanatçılar, bol bol fotoğraf çekerek bu güzel anları ölümsüzleştirdiler.

Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in şehir dışı programı nedeniyle katılamadığı ziyarette sanatçılarla yakından ilgilenen Zabıta Müdürü Mustafa Gegez ve Özel kalem Müdürü Veysel Kavrayıcı, heykeltıraşlara günün hatırası olarak Buldan dokuması ipek şal ve kravat hediye etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı