Kanatlı hayvan eti üreticileri birlik kuruyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kanatlı hayvan eti üreticileri birlik kuruyor

Kanatlı hayvan eti üreticileri birlik kuruyor

Denizlili etlik piliç ve hindi üreticileri Buldan’da toplandı. Buldan Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, Denizli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliğinin kurulması için çalışma başlatıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Ocak 2022 Perşembe, 13:47

Buldan Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, Baklan, Bekilli, Buldan, Çal, Güney, Merkezefendi, Pamukkale, Sarayköy, Tavas’ta etlik piliç ve hindi üreticileri ilk kez bir araya geldi.

Türkiye Kanatlı Eti Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir İli Kanatlı Eti Üreticileri Birliği Sözcüsü Varol Gürol’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Denizlili üreticilerin birlik çatısı altında toplanması yönünde karar alındı.

Türkiye Kanatlı Eti Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir İli Kanatlı Eti Üreticileri Birliği Sözcüsü Varol Gürol, Denizli’de 195 bin metrekare alanda bir milyon 530 bin adet etlik kanatlı hayvan yetiştiriciliğinin yapıldığını vurgulayarak , “Bu toplantı bizim için çok önemli.  Denizlili üreticiler ilk kez burada bir araya geliyor. Denizli Kanatlı hayvan Eti Üreticileri Birliğinin Kurulması için çalışmaların da başlatıldığı bu toplantıya ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’e teşekkür ederiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı