REKLAMI GEÇ

Mezuniyet töreninde hem diplomasını, hem de evlenme teklifi aldı

Mezuniyet töreninde hem diplomasını, hem de evlenme teklifi aldı

Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksekokulu, 2018-2019 akademik yılı mezuniyet töreni sürpriz bir evlenme teklifine sahne oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Haziran 2019 Cumartesi, 17:35

PAÜ Buldan Meslek Yüksekokulu, 16. dönem mezunlarını verdi. 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde  Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Dış Ticaret, Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Moda Tasarımı, Mimari Restorasyon, Pazarlama, Giyim Üretim Teknolojisi bölümlerini başarıyla tamamlayan, 250 öğrenci, diplomalarını aldı.

Buldan MYO’nun bahçesinde düzenlenen Mezuniyet Töreni’ne, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Jandarma Komutanı Fahrettin Özçoban, PAÜ MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Çeviş, Belediye Meclis Üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Mezuniyet Töreni’nin açılış konuşmasını MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Çeviş yaptı. 16. dönem mezun vermenin gururunu yaşadıklarını belirten Prof. Dr. Çeviş, alanında iyi yetişmiş, sektör deneyimlerine sahip 23 öğretim elemanı ile öğrencilerine Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda akla ve bilime dayalı eğitim vermeye amaç edindiklerini vurguladı ve ” Mezun öğrencilerimizde bu hedefte ilerleyeceklerdir. Bazı öğrencilerimiz dikey geçişle lisans eğitimlerini tamamlayacak bazıları ise iş hayatına atılacaklar. Kötü bir dönemde mezun oldunuz ama unutmayın, ön lisans mezunları lisans mezunlarından daha şanslı ve daha kolay iş bulabiliyorlar. Bu nedenle karamsar olmayın” diye seslendi.

“MYO Buldan’ın göz bebeği”
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ise törendeki konuşmasında “MYO bizim göz bebeğimiz. O nedenle yalnızca belediye olarak biz değil, STK’lar da, Buldan halkı da her türlü eksikliğin karşılanması için çaba sarf etti. Bundan sonrada destek olacaktır” diye konuştu. Şevik, Buldan MYO’da eğitim gören her öğrencinin  Buldan’ın gönüllü tanıtım elçisi olduğunu belirterek, “Üniversite eğitimleri için Buldan’ı seçen öğrencilerimize öncelikle teşekkür ediyoruz. Biz de öğrencilerimizin eğitimlerini rahat ve huzurlu bir ortamda tamamlayabilmeleri için gayret ettik. Bizim de onlardan isteğimiz gittikleri her yerde Buldan’ı anlatmaları” diyerek ön lisans eğitimlerini tamamlayarak yeni bir başlangıca adım atan öğrencilere başarı diledi.

Sürpriz evlilik teklifi
PAÜ Buldan Meslek Yüksekokulu, 16. Dönem Mezuniyet Töreni ayrıca birde sürpriz evlenme teklifine sahne oldu. Buldan MYO Dış Pazarlama bölümünden mezun olan Buse Kula, iki sevinci birden yaşadı. Kula, diploma ve başarı belgesini almak için çıktığı platformda, birde evlenme teklifi aldı.

İlçe Jandarma Komutanlığında görev yapan Uzman Jandarma Gökhan Ayaz, elinde bir buket çiçekle  platforma gelerek, diz çöktü ve Buse’ye evlilik teklifi etti. Teklif karşısında oldukça duygulanan Buse, önce şaşırdı ardından gencin evlilik teklifine “evet” dedi. Çiftin mutluluğu, davetlileri de duygulandırdı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı