Parlamentolararası Birlik Başkanı Barron Buldan’da - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Parlamentolararası Birlik Başkanı Barron Buldan’da

Parlamentolararası Birlik Başkanı Barron Buldan’da

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Parlamentolararası Birlik Başkanı Gabriela Cuevas Barron Buldan’da. Tripolis Antik Kenti’ni gezen Barron, Buldan’ın tarihi sokaklarında dolaştı. Barron, Buldan’ın tarihi ve kültürel yapısına hayran kaldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Eylül 2020 Perşembe, 17:49

179 ülkenin parlamento temsilcilerinden oluşan Parlamentolararası Birlik Başkanı ve Meksika Milletvekili Gabriela Cuevas Barron, Asistanı Jose Iguacu Sanchez, TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Müdürü Mümtaz Güner ile birlikte Buldan’a geldi.

Buldan ziyaretine Tripolis Antik Kenti ile başlayan Barron, Buldan evlerini, Sokak Sağlıklaştırma Projesi uygulanan tarihi sokaklarını gezdi.

Barron, Buldan Kaymakamlığı El Sanatları Merkezi (BELKÜM) olarak hizmet veren 27 Darbesinin ardından Bursa’nın İmralı Adası’nda idam edilen 9. Türkiye Başbakanı Adnan Menderes’in eşinin ailesine ait Evliyazadeler Konağı’nda Kaymakam Murat Sarı ve Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile bir araya geldi.

Barron, Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i BELKÜM binasındaki makamında ziyaret etti. Burada belediye şeref defterini de imzalayan Barron, “Buldan, çok renkli ve güzel bir şehir. İnsanları da içten ve samimi karşılamanız ve davetiniz için teşekkür ederim” dedi.

KARDEŞ ŞEHİR TEKLİFİ
Belediye Başkanı Şevik, Barron ve ekibine Buldan dokuması ürünlerden hediye etti, pandemi sürecinde derlediği “Dünyayı Sarsan Salgınlar” adlı kitabını imzaladı.

Başkan Şevik, cam atölyesini ziyaret eden Barron’a cam horoz ve bileklik hediye etti.

Meksika’nın bir kenti ile Buldan’ın kardeş şehir olması için süreci başlatacağını belirten Birlik Başkanı Barron, Süleymanlı Yayla Gölü’nü gezisinin ardından ilçeden ayrıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı