Şevik: Aydın-Denizli Otoyolu turizmi canlandırır - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Şevik: Aydın-Denizli Otoyolu turizmi canlandırır

Şevik: Aydın-Denizli Otoyolu turizmi canlandırır

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik Ulaştırma ve Altyapı Bakını Adil Karaismailoğlu’nun katımıyla temeli atılan Aydın-Denizli Otoyolu’nun Denizli’ye hayırlı olmasını diledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Kasım 2020 Pazartesi, 17:15

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik bugün temeli atılan Denizli-Aydın Otoyolu için: “Turizm merkezlerine ulaşımı kolaylaştıracak olan Aydın-Denizli Otoyolu, Denizli ve Buldan turizminin gelişmesine de önemli katkı sağlayacaktır” dedi.

Denizlilierin uzun zamandan beri beklediği Aydın-Denizli Otoyolu’nun temeli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Aydın ve Denizli Milletvekillerinin katılımıyla atıldı. 2022 yılında tamamlanması planlanan ve turizm merkezlerine ulaşımını kolaylaştıracak olan Aydın ve Denizli Otoyolu’nun Denizli turizminin gelişmesine de önemli katkı sağlayacağını vurgulayan Buldan Belediye başkanı Mustafa Şevik, “Otoyol, Pamukkale, Efes, Didim, Kuşadası gibi önemli turizm merkezlerine ulaşımı çok daha kolaylaşacak olması, Denizli ve Buldan turizminin de gelişmesi demektir. Aynı zamanda, bölge turizmi için önemli bir proje olan Pamukkale-Laodikya-Tripolis-Buldan ve Yayla Gölü’nü içine alan Kral Yolu’nu canlandıracaktır. Aydın-Denizli Otoyolu hayırlı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı