Şevik: Nevruz sönmeyen varlık ateşidir - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Şevik: Nevruz sönmeyen varlık ateşidir

Şevik: Nevruz sönmeyen varlık ateşidir

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Nevruz’un yeni bir gün olduğu kadar Baharın uyanış müjdesi, barış ve kardeşliğin diriliş mevsimi olduğunu vurgulayan Başkan Şevik, “Nevruz, Türk kültürünün sönmeyecek varlık ateşi, silinmeyecek beka alametidir” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Mart 2021 Pazar, 10:50

Türk milletinin hem ata hem de ana yurdunda baharın habercisi olarak ayrıcalıklı bir yeri bulunan Nevruz Bayramı’nın her zaman kardeşliğin, neşenin, coşkunun, hoşgörünün alameti olduğunu vurgulayan Başkan Şevik, mesajında şunları kaydetti:

“3 bin yıllık gelenek ile kutlanan, ‘Yeni Gün’ anlamına gelen Nevruz, Türk toplumu için ayrı bir önem arz etmektedir. Göktürklerin Ergenekon’dan demirden dağı eritip çıkmalarını, baharın gelişini, doğanın uyanışını temsil eder. Nevruz huzur içinde, milli birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik gibi değerlerin önemini hatırlatır. Nevruz Bayramı; bereketin, beklentinin, birlik ve dirliğin asırlarca kaynağı, milli, vicdani ve insani hasletlerin buluşma kaynağıdır. Nevruz, Türk kültürünün sönmeyecek varlık ateşi, silinmeyecek beka alametidir. Büyük Türk milleti Nevruz Bayramını hakkıyla, layıkıyla, gururla yaşayacak, inşallah geleceğe taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin, Türk-İslam aleminin ve Denizli ve Buldanlı vatandaşlarımızın Nevruz Bayramını kutluyor, sağlıklı, huzur dolu ve başarılarla geçecek bir ömür diliyorum.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı