Sokaktaki canları sevindiren çalışma - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sokaktaki canları sevindiren çalışma

Sokaktaki canları sevindiren çalışma

Buldan Belediyesi’nin, sokak hayvanlarına yönelik hazırladığı besleme noktaları hem sokaktaki canları, hem de hayvenseverleri sevindirdi. Çalışma, Antalya Hayvan Hakları Derneği’nin de takdirini kazandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Ocak 2021 Çarşamba, 16:42

Buldan Belediyesi’nce sokak hayvanları için konulan yemlerin yağmurdan ve güneşten korunması için özel yaptırılan beslenme ve su kapları, ilçe genelinde belirlenen noktalara yerleştirildi.

Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Ayla Başbuğ ile Belediye ekipleri tarafından özenle yerleştirilen mama ve su kaplarının, sokak hayvanlarının doğal yaşam alanı olan sokaklarda aç kalmamaları için hayati önem taşıdığını söyleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Hayvanseverler ile yaptığımız görüşme sonucunda bu projeyi hayata geçirdik. Burada yapılan, sokaktaki hayvanlarımızın mama ve suya rahatlıkla ulaşabileceği, noktalar oluşturmak. Sokak hayvanlarımız bu noktalara gelip, daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda suyunu içip mamalarını yiyebilecek. Şimdilik 10 noktaya yerleştirdik. Bu sayı ileriki aylarda artacak” dedi.

Antalya Hayvan Hakları Derneği, sosyal medya hesabından yaptığı “Soğuk kış günlerinde sokak canlarını unutmayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik’e minnettarız” paylaşımı ile memnuniyetlerini dile getirdi.

Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Ayla Başbuğ ise “Beslenme odakları, hem hayvanseverler hem de sokak hayvanları açısından çok önemli. Hayvanseverlerimiz, besleme yapabilecekleri noktaları bilecek, karnı acıkmış bir sokak hayvanı da nerde bir yemek bulabileceğini bilecek. O yüzden Buldan Belediyesi’nin sağlamış olduğu bu imkânlardan dolayı hem kendim, hem hayvan dostlarım hem de hayvanseverler adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı