REKLAMI GEÇ

Ünlü İngiliz Gazeteci Quest, Buldan’ın geleneksel dokumasını Dünyayı tanıtıyor

Ünlü İngiliz Gazeteci Quest, Buldan’ın geleneksel dokumasını Dünyayı tanıtıyor

İngiliz Gazeteci Richard Quest, “Quest’in Harikalar Dünyası” adlı belgesel çekimleri için Buldan’a geldi. Geçmişi 14. yüzyıla dayanan geleneksel el dokumasını CNN International ekranlarında tanıtacak olan Quest, Buldanlı kadınların yöresel kıyafeti olan üstlük ve peştamal kuşanıp kameralara poz verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Mart 2022 Çarşamba, 16:15

CNN’in dünyaca ünlü sunucusu Richard Quest, Quest’s World of Wonder (Quest’in Harikalar Dünyası) programı için Buldan’a geldi.

Dünyanın birçok ülkesinde ilgiyle izlenen Quest’in Harikalar Dünyası çekimlerini, hala Topkapı Sarayı’nda sergilenen Ertuğrul Gazi’nin içliğini, Barbaros’un şalını, Padişah Genç Osman’ın gömleğini dokuyan Buldan’da yapan Quest, geleneksel dokumadan yapılan şal, peştamal gibi ürünlere hayran kaldı.

Buldan dokumasının tarihçesi, özelliği ile ilgili Dokuma Ustası Selahattin Kaçanoğlu’ndan bilgi alan Quest,  kadınların yöresel kıyafeti olan üstlük ve peştamala kuşanarak kameralara poz verdi.

14 Mayıs Caddesini gezerek yöresel ürünleri inceleyen Quest, belgesel çekimlerini UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale’de devam etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı