REKLAMI GEÇ

Yandıktan sonra ağaçlandırılan ormanların “öncesi ve sonrası” fotoğrafları yayınlandı

Yandıktan sonra ağaçlandırılan ormanların “öncesi ve sonrası” fotoğrafları yayınlandı

Orman Genel Müdürlüğü, farklı yıllardaki yangınlarda zarar gören 13 bölgedeki ormanlık alanların, yangından ve ağaçlandırıldıktan sonraki durumlarının fotoğraflarını paylaştı. Buldan’da yanan ormanlık alanların felaket sonrası ve ağaçlandırmanın ardından çekilen fotoğrafları da yer aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Mayıs 2022 Cuma, 10:27

Ege ve Akdeniz’de farklı yıllarda çıkan orman yangınlarında zarar görüp yeniden ağaçlandırılan 13 bölgenin “öncesi ve sonrası” fotoğrafları Orman Genel Müdürlüğü internet sitesinden yayınlandı.

Denizli, Muğla, İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya ve Antalya’nın çeşitli bölgelerinde, geçmiş yıllarda meydana gelen yangınlarda zarar gören ormanlık alanlardaki değişim, Orman Genel Müdürlüğünün paylaştığı fotoğraflarda gözler önüne serildi.

Yangınlardan hemen sonra çekilen fotoğrafların yanına “öncesi”, bugünkü yeşil hallerine ise “sonrası” ibaresi eklenerek yapılan paylaşımda ormanlık alanların, doğal gençleştirme ve ağaçlandırma yöntemi ile tekrar yeşillendiği görüldü.

Denizli’nin Buldan ilçesinde 2000 yılı Temmuz ayında öğlen saatlerinde başlayan yangın 6 günde söndürüldü. Yangında zarar gören 1458,5 hektar alana 2 milyon 41 bin 200 kızılçam fidanı dikildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı