REKLAMI GEÇ

Yenicekent’e 12 bin metre hat döşenecek

Yenicekent’e 12 bin metre hat döşenecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Buldan’ın Yenicekent Mahallesi’nde alt yapı yenileme çalışması başlattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ekim 2017 Perşembe, 16:51

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Buldan’ın Yenicekent Mahallesi’nde alt yapı yenileme çalışması başlatıldı.

İçme suyu iletim hattının uzun yıllar önce yapıldığını, bu nedenle sık sık arıza yaptığı ve günümüz ihtiyaçlarını karşılamadığını belirleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, bölgede bir süre önce çalışma başlattı. İçme suyunda yaşanan sıkıntıların yanında mahalledeki kanalizasyon hattının da sık sık tıkandığını ve göçükler meydana geldiğini tespit eden DESKİ, bölgedeki alt yapı sorununu gidermek için proje hazırladı.

TOPLAM 12.000 METRE HAT DÖŞENECEK
Hazırlanan proje kapsamında Yenicekent Mahallesi’ne 1 adet içme suyu sondaj kuyusu açılması planlanırken, bölgede yapılacak 7.000 metre içme suyu iletim hattı ve 5.000 metre kanalizasyon hattı çalışması başlatıldı. Kısa süre tamamlanacak proje ile Yenicekent modern bir alt yapıya kavuşacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı