Yenicekent’te TUAL coşkusu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yenicekent’te TUAL coşkusu

Yenicekent’te TUAL coşkusu

Yenicekent’te bu yıl 24.sü düzenlenen Tripolis, Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Üzüm Festivali’nde sahne alan Türk pop müziğinin sevilen ismi TUAL, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Ağustos 2019 Pazar, 11:42

Yenicekent Tripolis, Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Üzüm Festivali devam ediyor. Yenicekent Meydanı’nda gerçekleştirilen festival etkinliklerinin 2. Gününde, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Ak Parti Tavas İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Büyüktarakçı, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Şükran Kısaoğlu, AK Parti Buldan İlçe Başkanı Naci Çomuk ile ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

MİSAFİRLERİNE ÜZÜM İKRAM ETTİLER
Etkinliğe katılan misafirlerine yetiştirdikleri turfanda çekirdeksiz üzüm ikram eden Yenicekentliler, Çakır ve Saz ekibinin fasıl dinletisi ile mest olurken, Denizli’nin genç sesi İldem Kirazoğlu’nun seslendirdiği şarkılar ile coştu.

Genç sanatçının çiçeğini Tavas Belediye Başkanı İnamlık takdim etti. İnamlık, Yenicekent Festivali’ne katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, üzüm üreticilerine de bol kazançlar diledi.

YENİCEKENTLİLERİ TUAL COŞTURDU
Festival alanını dolduran Yenicekentlileri, seslendirdiği şarkılarla coşturan Türk pop müziğinin güçlü sesi TUAL, Başkan Şevik’in isteği “Samanyolu” şarkısını da söyleyerek dinleyenleri mest etti.

TUAL, daha önce birkaç kez Buldan’da konser verdiğini hatırlatarak, “Buldan, tarihi, dokuması, kültürü, mimarisi ile Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri. Ama Yenicekent’e ilk kez geliyorum. Zamanım olmadığı için Yenicekent’i gezemedim. Ancak gelirken araştırdım. Yenicekent, Türkiye’nin ilk turfanda üzümünü yetiştiren önemli bir yerleşim yeri. Yenicekent’in daha fazla tanıtıma ihtiyacı var. Ben burada olmaktan çok memnunum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı