Yenimahalle’de Recep Abalı Parkı açıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Yenimahalle’de Recep Abalı Parkı açıldı

Yenimahalle’de Recep Abalı Parkı açıldı

Buldan Belediyesi tarafından yapımına 2014 seçimlerinden önce başlanan Recep Abalı Parkı tamamlandı. Parka Musa Çelebioğlu Çocuk Yuvası’nda şoför olarak çalışırken vefat eden Recep Abalı’nın adı verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ağustos 2019 Pazar, 11:39

Yenimahalle’de yapımına 5 yıl önce başlanan Recep Abalı Parkı açıldı. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Ak Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, MHP İlçe Başkanı Yeşim Çankır, Belediye Meclis Üyeleri Aysel Mustak, Veli Tokdemir, parka adı verilen Recep Abalı’nın kızları Gamze ve Sinem Abalı ile birlikte parkı gezdi.

Kapanan Musa Çelebioğlu Çocuk Yuvası’nda şoför olarak görev yaptığı sırada yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen Recep Abalı’nın adının verildiği parkta, çocuk oyun alanı ve dış mekan spor aletleri bulunuyor.

“Yenimahalle, bizimle Yenimahalle oldu”

2014 seçimlerinden önce yaklaşık 1,5 dönümlük alanda yapımına başlanan parkın açılışının da kendisine nasip olduğunu söyleyen Başkan Şevik, “Buldan’ın yeni yerleşim yerlerinden biri olan Yenimahalle, benim belediye başkanlığı yaptığım 2007-2014 yıllarında yapılan hizmetlerle Yenimahalle olmuştu. Parkın yapımına da o dönem başlamıştık. Parkın bulunduğu alan engebeli idi. Burasını doldurup park yapımına başlamıştık. 5 yıl aradan sonra 2019 seçimlerinde yeniden göreve geldiğimde baktım ki, park tamamlanmamış, hemen eksikliklerini tamamlayıp parkı mahalle sakinlerinin hizmetine sunduk” dedi.

“Babamın adı yaşayacak”

Uzun yıllar kimsesiz çocuklara hizmet eden Recep Abalı’nın, Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü son sınıf öğrencisi kızı Gamze ile Darüşşafaka’da eğitim gören 17 yaşındaki Sinem Abalı, Başkan Şevik’e teşekkür ederek, “Babamın adının parka verilmesi bizleri duygulandırdı. Babam yıllar önce olduğu gibi yine çocuklara hizmet edecek olması bizleri mutlu etti. Çok sevindik” diye konuştular.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı