REKLAMI GEÇ

Çal Belediye Başkanı’nın hemşire eşi Sema Akcan iftar yemeğinde hayat kurtardı

Çal Belediye Başkanı’nın hemşire eşi Sema Akcan iftar yemeğinde hayat kurtardı

Denizli’nin Çal ilçesinde iftar yemeği sırasında bir anda nefesi kesilen vatandaş, Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın hemşire eşi Sema Akcan’ın müdahalesiyle hayata tutundu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Mart 2024 Cuma, 10:33

Çal Belediyesi, Belevi Mahallesi’nde iftar yemeği verdi. Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakının MHP’li Çal Belediye Başkan adayı Fethi Akcan’ın da katıldığı iftar yemeğinde Mehmet Ateş isimli vatandaş aniden fenalaştı. Nefes alamayan Ateş’e Başkan Akcan’nın Çal Devlet Hastanesi’nde görevli hemşire eşi Sema Akcan müdahale etti.

Hemşire Akcan, nefes borusuna tatlı kaçtığı öğrenilen Mehmet Ateş’in göğüs kafesine baskı uygulayıp, yani Hemlik Manevrası yaparak nefes almasını sağladı.

Vatandaşın hayatını kurtaran Sema Akcan, “Mehmet Beyin boğazına kaçan madde nedeniyle nefesi kesilmiş. O maddeyi hemlik manevrası yaparak çıkardık. Mehmet bey nefes almaya başladı. Sağlık durumu gayet iyi” dedi.

Mehmet Ateş ise, iftar yemeğinin ardından tatlı yerken aniden fenalaştığını söyleyerek, “Nefesim kesildi Başkan Fethi Akcan ile göz göze geldiğimi hatırlıyorum. Çok korktum. Bir anda öleceğimi sandım. Başkanımızın eşinin burada olması benim için şans oldu. Allah razı olsun hayatımı kurtardı” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

ÇalSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Nisan 2024 Salı 7 27Az Bulutlu
17 Nisan 2024 Çarşamba 7 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
18 Nisan 2024 Perşembe 6 25Parçalı Bulutlu
19 Nisan 2024 Cuma 5 24Parçalı Bulutlu
20 Nisan 2024 Cumartesi 5 24Gökgürültülü Sağanak Yağışlı