REKLAMI GEÇ

Çal’da korona önlemleri artırıldı

Çal’da korona önlemleri artırıldı

Çal Belediyesi ilçede koronavirüs önlemlerini artırdı. Pazarlara girişler kontrollü yapılıyor, esnaflara maske ve eldiven dağıtılıyor, esnaf ve vatandaşların ateşi ölçülüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Nisan 2020 Çarşamba, 15:27

Korona salgını nedeniyle önlemlerini arttıran Çal Belediyesi, semt pazarlarında yeni bir uygulama başlattı. Belediye ekipleri, pazar yerlerine kontrollü girişi sağlayıp, yaşlıların pazara girmesine izin vermiyor, bu kişilerin alış verişini görevliler yapıyor.

Ayrıca, esnaflara maske dağıtılıyor, pazara gelen herkesin ve esnafların ateşi ölçülüyor. Pazara giriş yapan vatandaşlar ile esnafların ellerini dezenfekte etmesi sağlanıyor.

Belediye Başkanı Fethi Akcan, kononaya karşı ellerinden gelen mücadeleyi yaptıklarını belirterek, “Belediyede görevli personel ile zabıtalar, pazara giriş yapan herkesin ateşini ölçtü, maske dağıttı. Yaşlıların ise pazara girmesine izin verilmedi. Bu kişilerin alışverişini belediye ekipleri yaptı. Ayrıca, pazarlarımıza dışardan esnaf almıyoruz. Uygulama korona tehlikesi geçinceye kadar devam edecek” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

ÇalSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Haziran 2024 Pazar 18 39Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 19 40Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 19 39Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 17 38Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 17 38Sıcak