REKLAMI GEÇ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan, Denizli’nin doğal ürünlerinden satın aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan, Denizli’nin doğal ürünlerinden satın aldı

Ankara’da 6 Mart Çarşamba günü başlayan “Tarımda Kadın Emeği Zirvesi”ne Çal Kadın Kooperatifi, Çal Garası ürünleriyle damga vurdu. Çallı kadınların standını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, kozalak özü pekmezi, kekik suyu, karadut pekmezi, Çal Garası kuru üzüm, lavanta suyu, dolmalık biber kurusu satın aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mart 2024 Perşembe, 13:20

Çal Kadın Kooperatifi’nin stantını çok sayıda bürokrat, vatandaş, iş insanı, siyasetçi ziyaret etti. Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı’da Çal stantını ziyaret ederek, Çal Belediyesi Yeşil Çal A.Ş Müdürü Emine Yılmaz’dan bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’da Çal Kadın Kooperatifi’nin stantını ziyaret ederek, yöresel ürünlerle ilgili bilgi aldı, ardından da alışveriş yaptı. Erdoğan, “Kuru öksürük ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara iyi geldiğini ve enerji verdiğini öğrendiğim coğrafi işaretli Çal Garası kuru üzümünü ilk kez tüketeceğiz. Öğrendiğim bilgilere göre; Çal stantındaki diğer ürünler de şifa dağıtıyor. Çallı kadınların üretip, internet üzerinden satış yapması hatta ihracata bile başlaması beni çok mutlu etti” dedi.

 

ALIŞVERİŞ YAPTI
Emine Erdoğan, Çal Kadın Kooperatifi stantından Çal Garası kuru üzümü, kozalak özü pekmezi, kekik suyu, karadut pekmezi, lavanta suyu, dolmalık biber kurusundan oluşan paketi satın aldı, 2 bin TL ödeme yaptı.

BAŞKAN AKCAN; “GURUR DUYDUK”
Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, Tarım Bakanı, Emine Erdoğan ve bir çok siyasetçi, ünlü ve bürokratın Çal Kadın Kooperatifi’nin stantını ziyaret edip, övgüyle söz etmelerinin kendilerine gurur verdiğini söyledi. Kooperatifin henüz 2 yıllık olduğunu ve kısa sürede Türkiye’nin en tanınan kadın kooperatifleri arasına girdiğini belirten Akcan, “Çal’ın üreten kadınlarının ürettiği yöresel ürünleri kooperatif aracılığıyla Türkiye’nin her köşesine pazarlıyoruz. Böylece başta kadınlarımız olmak üzere vatandaşların ekonomilerine girdi sağlıyoruz. Kooperatifi destekleyen vatandaşlarımızı ve emek veren kadınlarımızı kutluyorum. Kooperatifimiz şu anda 400 üyeden ürün alıp pazarlıyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

ÇalSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Nisan 2024 Salı 7 27Az Bulutlu
17 Nisan 2024 Çarşamba 7 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
18 Nisan 2024 Perşembe 6 25Parçalı Bulutlu
19 Nisan 2024 Cuma 5 24Parçalı Bulutlu
20 Nisan 2024 Cumartesi 5 24Gökgürültülü Sağanak Yağışlı