REKLAMI GEÇ

DENİB Yönetimi Başkan Akcan’ı ziyaret etti

DENİB Yönetimi Başkan Akcan’ı ziyaret etti

Denizli İhracatçılar Birliği’nin (DENİB) geçen yıl uygulamaya koyduğu “Senden İhracatçı Olur” Projesi kapsamında Çal’da toplantı yapıldı. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan toplantıda ilk ihracatın Çin’e yapılacağını söyledi. DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu ise Çal’ın şarap konusunda çok büyük bir potansiyel olduğunun altını çizdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Aralık 2019 Çarşamba, 13:15

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve DENİB Genel Sekreteri Uğur Dayıoğlu “Senden İhracatçı Olur” projesi kapsamında Çal’a gidip Belediye Başkanı Fethi Akcan’ı ziyaret etti. Ziyarette yürütülen proje hakkında bilgi verildi.

“POTANSİYEL İHRACATÇIYA KOÇLUK YAPIYORUZ”
Henüz hiç ihracat yapmamış veya daha önce ihracat yapmış fakat süreklilik sağlayamamış olan firmalara büyük kolaylık sağlamak için uygulanan proje hakkında bilgi veren DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu ziyarette, “İhracat konusunda farkındalık kazandırmayı, yeni ihracatçıların çıkmasını hedefliyoruz. İhracatımız, yeni ihracatçıların ortaya çıkması ve mevcut ihracatçıların daha çok satış yapmasıyla artar. Dış pazarda müşteri bulma teknikleri, zaman yönetimi, ihracat evraklarının hazırlanması gibi konularda eğitimler veriyoruz. Denizli’nin ilçelerinde görüştüğümüz kurumların temsilcilerine DENİB merkezinde ayrı bir eğitim daha vereceğiz. Kısacası, potansiyel ihracatçılarımıza koçluk yapıyoruz. Çal’da ihracat ile ilgili belediye kıvılcım yakmış. Bu kıvılcım ateşe dönüşmeli. Başta şarap olmak üzere bu güzel topraklarda ihracat potansiyeli var. Çal, dünya pazarlarında kendine yer bulmalıdır. Bir ihracatçı olarak katkılarından dolayı Belediye Başkanı Fethi Akcan ile ekibini kutluyorum” dedi.

ÇAL, 1 MİLYON DOLAR İLE START VERİYOR
Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, tarım, turizm ve ihracat konusunda ciddi çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmalardan semeresini almaya başlayacaklarını söyledi. Akcan, “Çinli heyetleri bir süre ince misafir ettik. Tüm görüşmeler, anlaşmalar tamamlandı. 2020 yılında Çin’e ilk etapta 1 milyon dolarlık şarap ihracatı gerçekleştireceğiz. Tarımsal ürünler ile şarap ihracatı için yapılacak her türlü çalışmaya katkı vermeye hazırız” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

ÇalSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Temmuz 2024 Pazartesi 21 39Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 20 38Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 19 35Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 19 35Sıcak
26 Temmuz 2024 Cuma 18 33Parçalı Bulutlu