REKLAMI GEÇ

Çal’da kamp yapan tatilciler ağaç dikti

Çal’da kamp yapan tatilciler ağaç dikti

Kaplanlar Mahallesi’nde bulunan göletin çevresindeki geniş düzlük alan, kamp yapan tatilcileri ağırladı. Hakan Aslankara ve 10 arkadaşı, bu yıl ikincisini düzenledikleri kamp için geldikleri gölet çevresinde çadır kurdular.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Ekim 2018 Pazar, 11:08

DENİZLİ (AA)
Mahalle sakinlerinden alışveriş yapan tatilciler, keçi peyniri, yoğurt ve köy yumurtası gibi doğal yiyecekler alarak kurdukları çadırda bir gece kamp yaptı.

Etkinlikte arkadaşlarına öncülük eden Hakan Aslankara, geçen yıl burada Çallı 4 arkadaşıyla başlattığı kampı geleneksel olarak sürdürmeyi planladıklarını belirterek, göletin çevresindeki geniş düzlük arazinin kamp yapmaya çok müsait olduğunu ifade etti.

Burasının keşfedilmeyi bekleyen bir kamp cenneti olduğunu dile getiren Aslankara, “Arkadaşıma teşekkür ediyorum beni yalnız bırakmadıkları için. Burada bu güzelliğin duyulmasını istiyoruz. İlerleyen zamanlarda daha çok kampçının geldiğini görmek istiyoruz buraya. Karavanla da tatil yapmaya çok müsait bir yer göletin çevresi. Ayrıca biz burada doğa için de bir çalışma yapıyoruz. Çevreyi temizliyoruz. Özellikle belirtmek istiyorum buraya her geldiğimizde 1 ağaç dikiyoruz ve buraya kampa geleceklere çağrımız her gelen kampçı 1 ağaç dikerse hem doğamız daha temiz olur yeşillik alan daha çoğalmış olur” diye konuştu.

Çallı kampçılar, kamp yaptıkları bölgeden ağaç dikip, çevreyi temizleyerek ayrıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

ÇalSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 19 39Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 17 38Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 17 38Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 16 35Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 16 35Sıcak