REKLAMI GEÇ

Afişi kaldırdı, fotoğrafını astı

Afişi kaldırdı, fotoğrafını astı

Çal’ın Dağmarmara Mahallesi Muhtarı Yılmaz Kayılan, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın 31 Mart seçimleri propagandası için kullandığı afişi muhtarlık binasına astığı için CİMER’e şikayet edilmişti. Muhtar, o afişi indirdi, muhtarlık ofisinin duvarına Başkan Akcan’ın fotoğrafını astı. Kayılan, “Mahallemizin çocuğu olan Başkan Akcan, Dağmarmara’nın gururudur” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Aralık 2019 Salı, 11:31

Dağmarmara Mahalle Muhtarlığı’ndaki afiş geçtiğimiz günlerde tartışma konusu olmuştu. 31 Mart yerel seçimleri öncesi Başkan Fethi Akcan’a ait olan afişin muhtarlık ofisinde asılı durduğunu, siyasi propaganda yapıldığını iddia eden bir kişi CİMER’e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) şikayette bulunmuştu. Muhtarın şikayet edildiğini duyan Başkan Akcan, afişin indirilmesini istemişti.

YERİNE FOTOĞRAFINI ASTI
Başkanın isteği üzerine mahalle muhtarı afişi indirdi. Siyasi propaganda yapmadığını, Başkan Akcan’ın tüm Dağmarmara’nın gururu olduğunu söyleyen Muhtar Kayılan, “Afişi indirdim ama yerine başkanın güzel bir fotoğrafını asacağımı söylemiştim. Sözümü tuttum” dedi.

CİMER’in isteği üzerine Çal Kaymakamlığı’na çağrılan Muhtar Yılmaz Kayılan, geçtiğimiz günlerde yazılı savunma yaptı. Muhtarın savunması CİMER’e gönderilirken, Muhtar Kayılan’dan bir hamle daha geldi ve Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın fotoğrafını, Atatürk fotoğrafının alt kısmına astı.

Kayılan, “Fethi Akcan, mahallemizde doğup büyümüştür. Çal’ın Pamukkale ilçesi ile sınırı olan 300 nüfuslu ücra bir yerdeki mahallede doğup büyüyen ve sonra da belediye başkanı olan bir kişi doğal olarak bizlerin gururudur. Mahallemizin gururunun fotoğrafını muhtarlığımıza gururla astık” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

ÇalSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
14 Haziran 2024 Cuma 19 38Rüzgarlı
15 Haziran 2024 Cumartesi 15 32Az Bulutlu
16 Haziran 2024 Pazar 14 34Az Bulutlu
17 Haziran 2024 Pazartesi 15 35Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 16 36Sıcak