REKLAMI GEÇ

İlçelerde kar alarmı

İlçelerde kar alarmı

Denizli’de kara kış etkili olmaya başladı. Gece saatlerinden itibaren ilçelerde ve yüksek kesimlerde bir haftalık aranın ardından yeniden başlayan kar etkili olmaya başladı. İlçeler beyaza büründü, ekipler önlem almaya başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Aralık 2018 Çarşamba, 12:12

Denizli’de bir haftalık aranın ardından kar yağışı yeniden başladı. Bir çok ilçede ve yüksek kesimlerde gece geç saatlerde başlayan kar etkili oluyor.

Pamukkale’nin Gözler, Uzunpınar ve Akdere mahallelerinde gece başlayan kar nedeniyle özellikle yollarda sürücüler zor anlar yaşamaya başladı.

İlçelerde de etkili olan kar nedeniyle Tavas, Çal, Çameli, Honaz, Baklan başta olmak üzere birçok bölge beyaza büründü.

KARAYOLLARINA DİKKAT
Kar nedeniyle ilçeler beyaza bürünürken, trafik akışında da zaman zaman sorunlar yaşanmaya başladı. Ekipler yollarda tuzlama çalışması başlattı, sürücülerin dikkatli olmaları istendi.

ÇAL’DA KAR ALARMI
Çal’da sabah saat 09.30’da başlayan kar etkili oldu. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, meteorolojik verilere bakarak kar yağışını beklediklerini ve yaşanabilecek her hangi bir olumsuzluğa karşı tüm önlemlerini aldıklarını söyledi.

Akcan, “34 mahallemizde kar yağışı nedeniyle olumsuzluk yaşanmaması için ekiplerimiz dün akşam saatlerinde hazırlıklarını tamamladı. 7 kepçe, 2 grayder, kamyonlar ve 4 tuzlama ekibimiz hazır kıta bekliyor. Gece saatlerinde olabilecek muhtemel buzlanma durumunda anında tuzlama çalışması yapılacak. Kar yağışı devam eder, yüksek rakımlı yerlerdeki köy yollarının kapanma durumu olursa anında müdahale edilecek” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

ÇalSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Temmuz 2024 Pazartesi 21 39Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 20 38Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 19 35Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 19 35Sıcak
26 Temmuz 2024 Cuma 18 33Parçalı Bulutlu