REKLAMI GEÇ

MHP Genel Başkanı Bahçeli’den Denizli’ye teşekkür

MHP Genel Başkanı Bahçeli’den Denizli’ye teşekkür

MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. Bahçeli, Sudan Koyun Geçirme Yarışmaları nedeniyle teşekkür etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Eylül 2023 Çarşamba, 14:38

MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ile birlikte MHP Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ı partinin genel merkez binasında ziyaret etti. Akcan, Bahçeli ile Durmaz’ı 15-16-17 Eylül’de düzenlenecek olan Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali’ne davet etti. Bahçeli, işlerinin yoğunluğu nedeniyle festivale katılamayacağını, ancak Denizli ve Çal halkına çok selam söylediğini belirtti.

BAHÇELİ; “KOYUN YARIŞLARINI TAKİP EDİYORUM”
Konuşmalar esnasında Devlet Bahçeli, Sudan Koyun Geçirme ve Çoban Bayramı etkinliğine değindi. Bahçeli, “Atalarımızdan bizlere miras kalan kültür hazinelerine sahip çıkmalı, gelecek nesillere taşımalıyız. Televizyon ve diğer medya organlarından takip ediyorum. Koyun yarışları festivali toplumsal kültürümüzün yaşatılması adına çok önemli. Başkanımız Fethi Akcan’ı ve ekibini kutluyorum. Türkler, geçmişine sahip çıkıp, yeni yüzyılı da Türk yüz yılı yapacaktır. Biz buna inanıyoruz. Başkan şahsınızda bu etkinliğe emeği geçen herkesi kutluyorum, terbim ediyorum” dedi.

AKCAN; “YÖRE HALKINA MENNETTARIZ”
Başkan Fethi Akcan ise, asırlardır geleneği yaşatan Aşağıseyit ile yöre halkına her defasında teşekkür ettiğini belirterek, “Önemli kültürel geleneğimize sahip çıkan başta Aşağıseyit, Çal, Baklan ve Çivril çobanları ile vatandaşlarımıza minnettarız. Biz, belediye olarak 2014 yılından bu yana etkinliği düzenliyoruz. Yüzlerce yıldır bu önemli geleneğimizi yaşatan yöre halkı ve çobanlar bu işin asıl kahramanları ve mimarlarıdır” diye konuştu.
MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ise, MHP’li belediye başkanlarının Denizli’de Çal ve Buldan ilçelerinde görev yaptığını, her iki başkanın da çalışmalarıyla örnek olduğunu vurguladı, başkanlardan memnuniyetini dile getirdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

ÇalSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Haziran 2024 Çarşamba 17 36Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 17 38Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 18 38Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 17 37Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 16 39Sıcak