REKLAMI GEÇ

Pamukkale Üniversitesi’nde Çal tanıtılacak

Pamukkale Üniversitesi’nde Çal tanıtılacak

Pamukkale Üniversitesi’nde 7-8-9 Aralık tarihlerinde “Çal Tanıtım Günleri “ düzenlenecek. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “İlçemizi, akademisyenler ile öğrencilere yakından tanıtma olanağı bulacağız” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Aralık 2016 Pazartesi, 14:46

Pamukkale Üniversitesi, Kınıklı Yerleşkesi’ndeki Kültür ve Kongre Merkezi’nde Denizli’nin ilçelerine yönelik düzenlenen tanıtım günleri sürüyor. Üzüm, pekmez, domates, kekik, ay çekirdeği, bamya, yaprak sarması gibi lezzetler, kilim gibi el sanatlarıyla ünlü Çal da PAÜ’de tanıtılacak.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, 7 Aralık Çarşamba günü, Pamukkale Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde Çal Tanıtım Günleri’nin başlayacağını belirterek, “Tanıtım günlerimize öğrenci, akademisyen ve Denizlili hemşehrilerimizi bekliyoruz. Üniversitemizde 3 gün Çal rüzgarı esecek. Bu tanıtım organizasyonunun ilçemiz sosyo-kültürel yapısı ile ekonomik yapısına katkı verecektir” dedi.

Çal standında yöresel el sanatları ve tekstil ürünlerinin yanı sıra, ayçekirdeği, mısır, üzüm, sirke, pekmez, yaprak sarması, bamya, kekik, adaçayı, sarı biber turşusu gibi yörede yetiştirilen çok sayıda gıda maddesi tanıtılacak. Seracılığın bu yıl başladığı Çal’da üretilen ve ihracata gönderilen domatesler de görücüye çıkacak. Çallı sanatçı Adnan Koparan’ın Çal yöresinden derlediği Çal Türküleri albümünün de dağıtımı yapılacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

ÇalSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Haziran 2024 Çarşamba 17 36Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 17 38Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 18 38Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 17 37Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 16 39Sıcak