REKLAMI GEÇ

Tavşan yüzlü kuzu şaşırttı

Tavşan yüzlü kuzu şaşırttı

Çal’da doğan bir kuzu, tavşanı andıran yüzü nedeniyle ilgi odağı oldu. Sakız ırkı koyunun dünyaya getirdiği ilginç kuzu, ağız yapısı nedeniyle yeterli besin alamadığı için 2 gün yaşayabildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Ocak 2016 Salı, 14:38

Çal’ın Hüseyinler Mahallesi’nde Gökhan Süren’e ait sakız ırkı koyun doğum yaptı ve iki kuzu dünyaya geldi. Ancak bir kuzunun yüzü tavşan görünümüyle Süren ailesini şaşkına uğrattı.

İlk defa böyle bir olayla karşılaştıklarını belirten Gökhan Süren, “Gebe koyunumuzun sancısı başladıktan kısa bir süre sonra doğum gerçekleşti. Yeni doğan ikiz kuzulardan birinin ağız yapısının anormal olduğunu gördük ve şaşkına döndük. İkiz kuzuların birinin normal diğerinin ise farklı yüz yapısı olması bizi çok şaşırttı. Ağız yapısının farklı olması ve dilinin sağ tarafına çıkık olması nedeni ile beslenme zorluğu çeken kuzuyu tüm çabalarımıza rağmen ikinci günün sonunda kaybettik” dedi.

Çal’da ilk defa meydana gelen bu olayı değerlendiren veteriner hekim İsa Akkaya, kuzunun tavşanı andıran yüze sahip olmasının gebelikteki beslenme düzensizliği ve genetik bozukluktan kaynaklandığını söyledi.
(Kaynak: Çal Gücü Gazetesi)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

ÇalSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Temmuz 2024 Salı 17 35Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 19 36Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 19 37Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 20 37Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 20 37Sıcak