REKLAMI GEÇ

Çameli’de halkın sağlığıyla oynayanlara geçit yok

Çameli’de halkın sağlığıyla oynayanlara geçit yok

Çameli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Çameli İlçe Gıda ve Hayvancılık Tarım Müdürlüğü ekipleri ile birlikte halk sağlığı ile ilgili denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Ekim 2017 Cuma, 10:49

Çameli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, halk sağlığını ön planda tutan gıda denetimleri kapsamında marketlerdeki ürünlerin son kullanma tarihlerini mercek altına aldı.

Yapılan denetimlerde son kullanma tarihleri geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el konuldu. Denetimler sırasında tarihi geçmiş gıda ürünleri ele geçirilerek imha edildi.

Marketlerde yapılan denetimde gıdaların bulunduğu tarihi geçmiş ürünlere el konulurken iş yeri sahibi hakkında da yasal işlem gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan “Birileri daha çok kazanacak diye halkımızın sağlığının tehlikeye düşmesine asla izin veremeyiz. İnsan sağlığına uygun üretim yapmayan yerleri, son kullanma tarihi geçmiş ürün satan marketleri, bakkalları vatandaşlarımızın bizlere ihbar etmelerini bekliyoruz. Bu konuda duyarlı olan esnaflara da teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar

mustafa yazar   -  Bağlantı 20 Ekim 2017, 21:21

ambalajlariyla birlikte gommek yerine icindekileri gomup ambalajlari geri donusume gonderselermis daha iyi olacakmis ama burasi Turkiye maalesef

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı