REKLAMI GEÇ

Türkiye Yelken Kanat Şampiyonası sona erdi

Türkiye Yelken Kanat Şampiyonası sona erdi

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi ve Türkiye Hava Federasyonu tarafından gerçekleşen Yelken Kanat Türkiye Şampiyonası düzenlenen törenle sona erdi. Dört gün süren Yelken Kanat mesafe yarışlarında dereceye giren pilotlar ödüllerini aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Ağustos 2017 Pazartesi, 10:36

Yelken Kanat Sporcuların katıldığı Yelken Kanat Türkiye Şampiyonası’nda pilotlar Yaylacık Dağı Pistinde Çameli ilçesinde çeşitli mesafelerde mücadele ettiler. Şampiyona sonunda Çameli Belediyesi Park Bahçesinde ödül töreni düzenlendi. Törene Türkiye Hava Federasyonlar Başkanı Ahmet Çağrı Özer, Çameli Kaymakamı Onur Özaydın, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Yarışma direktörü Bayezit Yıldırım ve pilotlar katıldı.

Türkiye Hava Fedarasyonlar Başkanı Ahmet Çağrı Özer, “Çameli’nde Yelkenkanat Türkiye Şampiyonasının yapmanın gururu ve heyecanını yaşadık. Sporcularımızı kutluyorum ilçenin doğa harikası bir alanda uçtular Çameli İlçesi Hava sporları için çok önemli bir merkez Pist Alanı 4 tarafa uçabiliyor ve hava sirkülasyonu için uygun bir yer İnşallah Yaylacık Dağı Ege Bölgesinin eğitim alanı haline getirmektir” dedi

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadık.2014 yerel yönetimde göreve geldiğimizden itibaren amacımız Çameli İlçemizi doğa sporlarını merkezi haline getirmekti Güneege Kalkınma Ajansı,Çameli Kaymakamlığımızla Hava sporları,yürüyüş yolları treakking yollarında çalışmalar yaptık. Türkiye Hava Fedarasyonlar Başkanımız bugün geldi kendilerinde iştşare yaparak hava sporlarında neler yapıcağımızı görüştük Önümüzdeki yıllarda dünya şampiyonaları gerçekleştirmek istiyoruz. Yarışmaya katılan tüm pilotlarımıza teşekkür ederken dereceye girenleri de tebrik ediyorum” dedi.

Çameli Kaymakamı Onur Özaydın ise “Yelken Kanat sporunun yaygınlaştırılması için çaba sarf ediyoruz. Şampiyonanın başarıyla tamamlanması için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Yarışmalarda dereceye giren sporcularımızı kutluyor, her yıl katılımın daha da arttığı yarışmalarımıza Çameli İlçemize sizleri her zaman bekliyoruz” dedi.

Dereceye giren Pilotlardan Muhammed Emin Öner 117 Km Uçuş yaptı. Sıralamalarda dereceye giren 1. Muhammed Emin Öner 2.Mustafa Çırak.3.Alper Beşkardeşler’in Ödüllerini Türkiye Hava Fedarasyonlar Başkanı Ahmet Çağrı Özer, Çameli Kaymakamı Onur Özaydın, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan verdi.
Dereceye giren pilotlar Yaylacık Dağında uçmanın keyfini yaşadıklarını ifade ederek, Türkiye’nin en iyi mesafe yarışlarının yapıldığı bu önemli organizasyonda dereceye girmenin sevincini yaşadıklarını söylediler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı