Valilik önünde muhtara tepki eylemi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Valilik önünde muhtara tepki eylemi

Valilik önünde muhtara tepki eylemi

Çardak’ın bağlı Gölcük Mahallesi’nden bir grup, muhtar O.Y.’yi valilik önünde protesto etti. Muhtar O.Y.’nin, kendisine oy vermeyenlerin hayvanlarını zehirlettiğini, tepki gösterenleri adamlarına dövdürdüğünü, sulama kooperatifinin yönetimi de ele geçirmek için baskı uyguladığını öne süren mahalleli, görevden alınmasını istedi. Grup, Vali Şükrü Kocatepe ile görüşmek için beklemeye başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Temmuz 2015 Pazartesi, 16:33

Ramazan ÇETİN/ DENİZLİ, (DHA)
Gölcük Mahallesi’nde yaşayanlardan yaklaşık 50 kişi, Vali Şükrü Kocatepe’den yardım istemek için bugün Valilik önüne geldi. Kadınlar ellerinde ‘Ölüyoruz, dövülüyoruz, valim’, ‘Çete muhtar’, ‘Önce Allah, sonra valim’, ‘Yardım et valim’ yazılı pankartlar taşıdı. Mahalle halkı, Gölcük Mahalle Muhtarı O.Y.’nin mahallede adeta terör estirdiğini, hiçbir yetkilinin de müdahale etmediğini ileri sürdü. O.Y.’nin muhtarlık seçimini dışarıdan getirdiği kişilerle kazandığını, şikayet etmelerine rağmen hiçbir işlemin yapılmadığını, muhtara karşı ses çıkaran kişilerin ise adamları tarafından dövülerek ölümle tehdit edildiklerini öne süren vatandaşlar, yardım istedi. Mahalle sakinleri O.Y. hakkında savcılığa çok sayıda, darp, tehdit gibi şikayetlerde bulunduklarını da kaydetti.

ic-1

DİLEKÇE VERECEKLER
Gruptakiler, görüşmek istedikleri Vali Şükrü Kocatepe’ye, üzerinde şu ifadelerin yer aldığı dilekçeyi vereceklerini söyledi:

“Çardak Karakolu’nun taraflı davranmasından dolayı hepimiz risk altında ve korku altında yaşıyoruz. Mahalle halkından Bayram Kazar’ın 40 koyunu zehirlendi, telef oldu. Emin Adanalı’nın tankeri yakıldı. İki kişinin köpeği öldürüldü. Serkan Şimşek ve Mehmet Karaduman, muhtar ve adamları tarafından dövüldü. Muhtarın mahalleye getirdiği kişiler tarafından Sulama Kooperatifi Başkanı Mehmet Tuna ile kardeşi demir sopalarla dövüldü. Çardak ilçesinde derdimize çare bulamadık, yardımınızı arz ediyoruz.”

Yorumlar

Ahmet Yüncü   -  Bağlantı 16 Temmuz 2015, 17:41

benim tanıdığım gölcük köyü muhtarı Osman yüncü 20 yıllık muhtarlık süresince köyün içme sulama suyunu ve ormanın korunması yeşillendirilmesi ağaçlandırılmasında,köyün kalkınmasında büyükbaş besiciliğinin oluşumunu sağlayan çalışkan bir kişidir.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı