Büro yönetimi bölümünü bitirince işsiz kalan genç çobanlığa başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Büro yönetimi bölümünü bitirince işsiz kalan genç çobanlığa başladı

Büro yönetimi bölümünü bitirince işsiz kalan genç çobanlığa başladı

Çivril’in Tuğlu Mahallesi’nde ailesi ile birlikte yaşayan meslek yüksekokulu mezunu İsmail Kabataş, iş bulamayınca aile geçimine katkıda bulunmak için çobanlık yapmaya başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Kasım 2020 Perşembe, 21:30

Pamukkale Üniversitesi Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Asistanlık bölümünden mezun olan 25 yaşındaki İsmail Kabataş, mezun olduğu bölümde iş bulamayınca işsizler kervanına katıldı. Genç Çivril Gazetesi’nin haberine göre; mezun olduktan sonra askerliğini bitiren genç iş bulamayınca da ailesine daha çok yük olmamak için çobanlık yapmaya başladı.

Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Asistanlık bölümünden mezun olduğunu ancak iş bulamayınca birçok sektörde çalıştığını belirten Kabataş, “Mezun olunca işsiz kaldım. Askerden döndüğümde hala iş bulamayınca çobanlık yapmaya karar verdim. Kar, yağmur, çamur demeden hayvanlara bakıyorum. Her işin bir zorluğu var. Okuduğum bölümden de pek bir umudum kalmadı” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı