Artık Denizli’ye taşınmayacaklar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Artık Denizli’ye taşınmayacaklar

Artık Denizli’ye taşınmayacaklar

Çivril Devlet Hastanesi Ortopedi Kliniği’nde ilk kez Diz Protez (Artroplastisi) ameliyatı yapıldı. Hastalar, artık ameliyat için Denizli’ye taşınmaktan kurtuldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Ekim 2017 Pazartesi, 12:12

20 Mart’ta yeni binasına taşınarak hasta kabulüne başlayan, içerisinde acil servisi, ameliyathanesi, evde sağlık birimi, fizik tedavi ünitesi, röntgen, ultrason, mamografi, tomografi gibi görüntüleme cihazları bulunan, yoğun bakım ünitesi ve diyaliz merkeziyle Çivril ve bölge halkına hizmet veren Çivril Devlet Hastanesi’nden yeni bir müjde geldi. 60 yaş üzeri özellikle kadınlarda en sık görülen ortopedik hastalık olan diz kireçlenmeleri ameliyatları Çivril Devlet Hastanesi’nde de yapılmaya başlandı.

Çivril Devlet Hastanesi Ortopedi Uz. Op.Dr. Ali Onur Tirelioğlu diz protez ameliyatını ilk kez hastanede uyguladıklarını ve operasyonun başarılı geçtiğini söyledi.

Diz protez ameliyatlarının dışında kalça protezi, elde sinir ve tendon sıkışması, kol ve bacaklardaki yumuşak doku kitleleri, el yaralanmaları gibi ameliyatları da yaptıklarını söyleyen Tirelioğlu, “Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan diz eklem aşınmalarıyla ilgili protez ameliyatını Çivril Devlet Hastanesi’nde ilk kez uyguladık. Tarım ile yoğun şekilde uğraşan Çivril halkı bu sık karşılaştıkları problem için Çivril’de ameliyatlarını olabilecekler. Diz kireçlenmesi olan hastalarımız öncelikle ortopedi polikliniğine başvurmaları gerekir. Ameliyat kararı verilen hastaların hazırlıkları gerekli uzman hekimlerce muayeneleri yapıldıktan yapılmaktadır. Yatışı yapılan hastalarımıza Denizli’deki diğer hastanelerde kullanılan aynı tip ve özellikteki protezler kullanılarak bu ameliyatı ideal şartlarda uygulanmaktayız. Bu ameliyat için hastanede bulunan anestezi uzmanları tarafından hastanın sadece bacaklarının uyuşmasını sağlayan spinal anestezi uygulanmaktadır. Bu anestezi tekniği ile hasta uyutulmadığı için hasta ile konuşarak ameliyat gerçekleştirmekteyiz. Ameliyat sonrası ortalama hastanede kalış süresi 5 gündür. Ayrıca ameliyattan sonra hastalar rehabilitasyon için fizyoterapistler tarafından takip edilmektedir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı