Çivril DH’ya rapor yetkisi verildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çivril DH’ya rapor yetkisi verildi

Çivril DH’ya rapor yetkisi verildi

Çivril Devlet Hastanesi’ne, Engelli Sağlık Kurulu Raporları düzenleme yetkisi verildi. Bu yetki ile birlikte, vatandaşlar Perşembe günleri hastaneye başvurarak, heyetten rapor alabilecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Mart 2018 Cuma, 13:21

Çivril Devlet Hastanesi’nde yeni bir uygulama hayata geçti. Sağlık Bakanlığı’yla yapılan görüşmeler sonunda hastaneye engelli sağlık kurulu raporu düzenleme yetkisi verildi.

Perşembe günleri hastanede oluşturulacak heyetle birlikte özürlülük ölçütü sınıflandırması, adli heyet, işe giriş, okul kaydı, vasi tayini, akli meleke kontrolü, huzurevine giriş gibi alanlarda rapor verilebilecek. Vatandaşlar mesai saatleri içerisinde heyet için hastaneye başvuruda bulunabilecekler.

BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYE BAŞLADI
Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk, Denizli’de engelli sağlık kurulu heyet raporu veren hastane sayısının 5’e çıktığını belirterek, Denizli Devlet, Servergazi, Acıpayam ve Tavas Devlet Hastanelerinden sonra şimdi de Çivril Devlet Hastanesi’nde engelli sağlık kurulu raporu verildiğini söyledi.

Öztürk, “Tek bir hekimin yetkisi dışında kalan hususlarda veya mevzuat gereği sağlık kurulu raporu istenen durumlarda Çivril Devlet Hastanesi’nde rapor verilme yetkisi yoktu. Sağlık Bakanlığımıza rapor verilebilmesi için yaptığımız başvuru olumlu sonuçlandı. Bundan sonra her Perşembe günü hastanede oluşturulacak heyetle birlikte Sağlık Kurulu raporu verilebilecek. Hastalarımız merkezde bulunan hastanelere gelmeden rapor işlemlerini ilçelerinde kolayca halledebilecek. İlçe halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı