REKLAMI GEÇ

Çivril’de müdür krizi

Çivril’de müdür krizi

Çivril’de iki akaryakıt istasyonu ile kum ocağının belediyeye ait şirkete devri kriz yarattı. Meclisin 5 Ak Partili üyesi dışındaki tüm üyeleri devre ret oyu verdi.

Hüseyin Özgenç / DENİZLİHABER / 27 Ekim 2014 Pazartesi, 11:11

Çivril Belediye Meclisi’nde devir şoku yaşandı. Belediye, kendi bünyesinde yeni kurduğu Kent Limited Şirketi’ne Gümüşsu ve Irgıllı’daki iki akaryakıt istasyonu ile bir kum ocağını kendi şirketine devretmek istedi. Meclis gündemine alınan devir isteğine göre belediye, iki akaryakıt istasyonunu yıllık 5’er bin, kum ocağını da 150 bin lira kira ile kendi şirketine devretmek istedi.

MECLİS, MÜDÜRÜ BEĞENMEDİ
Ancak şirketin genel müdürlüğüne atanan Mehmet Özsoy ismi mecliste kriz yarattı. Bir elektrik dağıtım şirketinin yer altı kablolarını döşeyen müteahhit bir firmanın sahibi olan Özsoy’un belediye şirketine müdür olarak atanması krizin başlangıç noktası oldu.

MÜTEAHHİTTEN MÜDÜR OLMAZ, ÇIKIŞI
CHP’li meclis üyesi Tunay Yazıcı, asıl işi müteahhitlik olan birinin şirket genel müdürü olmasının etik olmadığını, ileride sorun yaratabileceğini söyledi. Yazıcı, “Müteahhitlerin hem kuma hem de akaryakıta çok ihtiyacı olur. Böyle birinin şirketimize genel müdür olması ileride sıkıntılar yaşanmasına sebep olabilir. Biz bu maddeye ret oyu vereceğiz, Ak Partili üyelerimizin de vicdanına bırakıyorum” dedi. Yazıcı, şirketin limitet değil, anonim olmasını, genç bir müdürün atanmasını ve mecliste grubu bulunan partilerin şirket yönetim kurulunda temsil edilmesini de önerdi.

gürcan20 RET, 5 KABUL
Öneri kabul görmedi ama yapılan oylamada üç işletmenin şirkete devrine de onay verilmedi. Yapılan oylamada Ak Partili 5 üye evet oyu verdi. Bunun dışında Ak Parti’den 9, CHP’den 8 ve MHP’den 3 üye olmak üzere 20 ret oyu verildi. Çivril’in Ak Partili Belediye Başkanı Gürcan Güven, çekincelerin yersiz olduğunu söyledi, “Meclisin kararıdır, saygı duyuyorum” dedi.

PİYASAYI BİLEN MÜDÜR
Güven, “Çivril Kent şirketi belediye bünyesinde bir şirkettir. Müdürü de atama ile yapıldı. Devir ile ilgili akıllara takılan tek konu müdürünün konumu ise bu çözülebilir. Müdürü sonuçta meclis atayacak şirketin bütün denetim ve kontrolleri mecliste olacak biz bu müdürü düşünürken piyasayı ve işleyişi bildiği için işlerin daha hızlı ilerlemesi için planlamıştık. Ama alınan karar meclisin kararıdır saygı duyuyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar

M.YILMAZ   -  Bağlantı 5 Kasım 2014, 10:52

Meclis karar almış, demokrasi kazanmış hala ne konuşuyorsun başkan

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı