Çivril’e “Palyatif Bakım Merkezi” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çivril’e “Palyatif Bakım Merkezi”

Çivril’e “Palyatif Bakım Merkezi”

Çivril Devlet Hastanesi’nde, 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi ve Tomografi cihazı törenle hizmete alındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Mart 2018 Salı, 12:11

Törene, Vali Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Çivril Kaymakamı Armağan Önal, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ile hastane yöneticileri katıldı.

Tomografi cihazının hizmete alınmasının ardından Vali Hasan Karahan, Sağlık Müdürü Öztürk ve sorumlu doktordan cihaz hakkında bilgiler aldı.

Görüntüleme sırasında minimum radyasyon dozu kullanarak, en iyi görüntüyü sağlayacak şekilde dizayn edilmiş üst düzey teknolojilere sahip bir radyolojik görüntüleme sistemi olduğunu belirten Öztürk, “Bu cihaz hastanemizde verilecek sağlık hizmeti kalitesini artıracak ayrıca tomografi görüntüleme ihtiyacı olan hastaların sevkleri önlenecek, hastalarımızın çok daha kısa sürelerde tanı ve tedavi görmesine imkan sağlayacaktır” dedi.

Mamografi ve röntgen bölümlerini de inceleyen Vali Hasan Karahan, buradaki yeni cihazlara ilişkin sorumlulardan bilgi aldı.

Daha sonra, yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesini amacıyla hizmet verecek olan 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi açıldı.

Odaları ziyaret eden Vali Karahan, burada yatan hasta ve yakınları ile sohbet ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vali Karahan, son olarak diyaliz merkezinde tedavi gören hastaları da ziyaret etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı