REKLAMI GEÇ

Çivril’in treni yıllar sonra istasyona yanaştı

Çivril’in treni yıllar sonra istasyona yanaştı

Çivril tren istasyonundaki yenileme çalışmaları devam ediyor. Taş binaların yenilenmesinden sonra vagon ve lokomotif gar binası önüne çekildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Kasım 2021 Çarşamba, 14:42

GEKA, Denizli Valiliği ve Çivril Belediyesi ortak çalışması ile tren garında başlatılan çalışmalar kapsamında Lokomotif ve vagon istasyon binası önüne çekildi. İki gün süren çekme çalışmaları belediyenin ekip ve personeli ile yapıldı.

Millet bahçesi ve sosyal yaşam alanı olarak yeniden düzenlenen tren garı ve park alanında düzenlemeler devam ediyor. Taş binaların aslına uygun şekilde yenilenmesinin ardından Çivril Belediyesi depo olarak kullanılan bina önündeki Lokomotif ve vagonu gar binası önüne çekti. Tren rayları üzerinde yapılan düzenleme ve tamirat işlemlerinden sonra başlayan çekme işlemi belediyenin ekip ve personeli tarafından yapıldı.

Çalışmaların ardından açıklama yapan Başkan Niyazi Vural “Kara Trenimizi yıllar sonra Belediyemizce restore edilen tarihi gar binası önüne yolcu vagonu ile birlikte aldık. Çivril’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yeni yaşam alanları oluşturuldu

Çivril tren garı sahasında bulunan ve daha önce tarım ürünleri deposu olarak kullanılan bina, Nikâh salonu olarak düzenlendi. Lojman ve gar binası olarak kullanılan binalar ise sosyal tesis ve kültürel alan olarak kullanıma açılacağı bildirilirken Grup Köyleri İçme su Birliği binası olarak kullanılan binanın da yakın zamanda hizmete açılması bekleniyor.

Kaynak: Yeşil Çivril Gazetesi

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı