Çivril’de boynuzları ve kafası için bir kızıl geyiğin başını kesip suya attılar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çivril’de boynuzları ve kafası için bir kızıl geyiğin başını kesip suya attılar

Çivril’de boynuzları ve kafası için bir kızıl geyiğin başını kesip suya attılar

Çivril’in Tokalı Kanyonu girişinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler kızıl geyiği vurup, başını kestikten sonra cesedini kanyon sularına attı.

Ferah Işık / DENİZLİHABER / 20 Temmuz 2017 Perşembe, 10:11

Kelimenin tam anlamıyla ‘Vahşet’ denilebilecek bir haber Çivril’den geldi. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler kızıl geyiğin başını kesip cesedini kanyonun sularına attı.

Koruma altında olan ve kaçak avcılar tarafından vurulduğu tahmin edilen erkek geyiğin cesedini görenler güvenlik güçlerine haber verdi. Kanyon girişinde bulunan yetişkin başı olmayan erkek geyiğin boynuzları ve kafası için vurulduğu tahmin ediliyor.

Yetkililer, eti için avlansa parçalanıp etinin taşınacağını, vuranların sadece başını alıp gittiğine işaret ediyor.

Konuyla ilgili inceleme başlatan Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nün yazısıyla Çivril Savcılığı soruşturma başlattı.

Başı kesilmiş geyiği fotoğraflayan Tunay Yazıcı, “Vicdansızlar en kısa zamanda bulunup cezalandırılmalıdır. Yazıklar olsun, hangi çağda yaşıyoruz? Bunu yapan insan olamaz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı