Denizli’de Işıklı Gölü temizlenecek - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de Işıklı Gölü temizlenecek

Denizli’de Işıklı Gölü temizlenecek

Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Çivril’e bağlı beldelerde incelemelerde bulundu. Beldelerde belediye başkanı ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Vali Demir’e Işıklı Gölü incelemesi sırasında Işıklı Belediye Başkanı İsmail Çorbacıoğlu, gölün çıktığı kaynakta çevre kirliliğinden kaynaklanan kirlilik bulunduğunu kirliliğin temizlenmesi için yardım talebinde bulundu. Vali Demir’de temizlik yapılması için gerekenin yapılacağını söyledi.

/ DENİZLİHABER / 10 Ağustos 2012 Cuma, 10:00

Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Çivril’e bağlı beldelerde incelemelerde bulundu. Beycesultan Höyüğünü de ziyaret eden Vali Demir kazı çalışmaları hakkında bilgi aldı. Vali Demir, beldelerde vatandaşlarla da bir araya gelerek sohbet etti.

ÇİVRİL’İN BELDELERİNİN SORUNLARINI DİNLEDİ
Vali Demir beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küsbeci, Çivril Kaymakamı Orhan Burhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Taş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu ile birlikte ilk olarak Gürpınar Beldesini ziyaret etti. Burada Belediye Başkanı Halil Arıkan’dan beldenin sorunları hakkında bilgiler alan Vali Demir daha sonra, Emirhisar, Işıklı, Gümüşsü, Irgıllı, Kızılcasöğüt, Çıtak, Kıralan ve Özdemirci Belediye Başkanlarını ziyaret ederek beldelerin sorunlarını dinledi.

IŞIKLI GÖLÜ’NDE İNCELEME
Ziyaretler kapsamında Işıklı Gölü’nde de incelemelerde bulundu. Işıklı Belediye Başkanı İsmail Çorbacıoğlu, gölün çıktığı kaynakta çevre kirliliğinden kaynaklanan kirlilik bulunduğunu kirliliğin temizlenmesi için yardım talebinde bulundu. Vali Demir’de temizlik yapılması için gerekenin yapılacağını söyledi. Gümüşsu’da bulunan şelaleyi de yerinde görerek incelemelerde bulunan Vali Demir, çevre düzenlemesi için hazırlanan planın incelenerek uygun görülmesi halinde yardımda bulunulabileceğini kaydetti. Vali Demir, kanunlar çerçevesinde alt ve üstyapı, kültür ve turizm, eğitim, sağlık ve çevre düzenlemeleri ile ilgili sorun yaşayan beldelerdeki problemlerin giderilmesi adına daire müdürlerine talimat vererek eksikliklerin tamamlanmasını istedi.

BEYCESULTAN HÖYÜĞÜ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR
Vali Abdülkadir Demir, Daha sonra kapsamlı bir inceleme gezisinin düzenleneceği, birçok medeniyet gören, kat kat gördüğü medeniyetlerin izlerini bağrında barındıran Beycesultan Höyüğünde de incelemelerde bulundu. Burada Kazı Heyeti Başkanı Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Eşref Abay’dan kazı çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Demir, kazı yapılan alanı ve çıkarılan tarihi eserleri yerinde inceledi.

Yorumlar

ismail   -  Bağlantı 13 Ocak 2013, 02:38

sayın valim öncelikle calışmalarınızda gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim ama ışıklı gölünün temizlenme calışmaları nezaman faliyete geçer acaba umarım en kısa zamanda temizlenmesini arz ederim halkımız için cok büyük bir mutluluk olaçağından eminim ve bu kirliliğe sizin sayenizde son verelim bu güzelliği yok etmeyelim teşekkür ederim saygılar süngüllü köyünden ismail avcı

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı