İçme suyu sorunu yaşamayacaklar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İçme suyu sorunu yaşamayacaklar

İçme suyu sorunu yaşamayacaklar

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Çivril’in Karalar Mahallesi’nde yaşanan içme suyu problemini çözüme kavuşturdu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Şubat 2016 Pazar, 12:46

DESKİ, Karalar Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sorununa son vermek için başlattığı çalışmayı tamamladı. İçme suyu deposu bulunmayan Karalar Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacını elektrik enerjisi kullanarak sondaj kuyusundan sağladığı, sondaj pompası, hidrofor arızaları ve elektrik kesintilerinden dolayı mahalle sakinlerinin sık sık susuz kaldığı ifade edildi. Yaşanan su kesintilerine son vermek için harekete geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü ilk olarak Karalar Mahallesi’nin içme suyu şebeke hattını tamamladı.

Bu çalışmanın tamamlanmasıyla Gürpınar Mahallesi’nin içme suyu deposundan 4 bin metre 140’lık içme suyu şebeke hattı yapılmasına geçildi. İmalat sürecinin bitirilmesinin ardından ise Karalar Mahallesi’ndeki içme suyu şebekesine bağlantı kuruldu. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte, Karalar Mahallesi’nin elektrik kesintisi ve sondaj arızaları nedeniyle su kesintisi yaşamadığı, içme suyunun kendi cazibesi ile yeni döşenen hattan sağlandığı kaydedildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı