REKLAMI GEÇ

TGB’li gençlerin ailelerine esrarengiz telefonlar açılıyor

TGB’li gençlerin ailelerine esrarengiz telefonlar açılıyor

Denizli’deki eylemlere katılan Türkiye Gençlik Birliği üyesi gençlerin memleketlerindeki anne-babalarına esrarengiz telefonlar açılıyor. Canan adını kullanan kişi, “Ben oğlunuzun kız arkadaşıyım. Bir haftadır eylemcilerle sokaklarda yatıyor. Lütfen onu kurtarın” diyor. Adının Halil olduğunu söyleyen erkek sesi de, “Kızınızın erkek arkadaşıyım. Beni dinlemiyor. Lütfen O’nu kurtarın” diyor.

/ DENİZLİHABER / 7 Haziran 2013 Cuma, 21:08

Denizli’de 8. gününü dolduran eylemler ilginç protestoların yanı sıra, bir o kadar ilginç olaylara da sahne oluyor. Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi gençlerin ailelerine gelen esrarengiz telefonlar, komik olduğu kadar düşündürücü de…

Çoğu üniversite öğrencisi olan TGB’li gençlerin memleketlerindeki ailelerine arayan kadın ve erkekler, “Çocuklarınızı kurtarın” diyerek anne-babalarını harekete geçirmeye çalışıyor.
TGB’li bir erkeğin ailesini arayan bayan Canan adını kullanıyor. “Ben oğlunuzun kız arkadaşıyım. Bir haftadır eylemlere katılıyor. Sokakta yatıyor. Beni dinlemiyor. Lütfen onu ikna edin, kurtarın” diyor.

TGB’nin bayan üyelerinin ailelerini arayan kişi ise kendisini Halil olarak tanıtıyor ve aynı şeyleri anlatarak, “Ben erkek arkadaşıyım. Kızınız sokaklarda yatıp kalkıyor. Lütfen onu kurtarın” diyor.

ARAMALAR DENİZLİ’DEN YAPILIYOR
Türkiye Gençlik Birliği Denizli Temsilcisi Cem Dikmen, tespit ettikleri numaraların Denizli’ye ait olduğunu belirlediklerini söyledi. Ailelerin çocuklarının belaya bulaştığına ikna edilmeye çalışıldığını belirten Dikmen, komik olduğu kadar düşündürücü buldukları bu duruma tepki gösterdi.

ic

CANAN VE HALİL’İ BEKLİYORLAR
Evleri aranan birçok arkadaşlarının erkek arkadaşı ve kız arkadaşı olmadığını belirten TGB’li gençler, “Biz Canan’ı bekliyoruz. Kimse bizi arasın” diyerek esprili bir dille esrarengiz telefonları açanlara gönderme yaptılar.

LEVENT KIRCA GELİYOR
Bu arada usta Tiyatrocu Levent Kırca da, sahneleyeceği oyun için yarın Denizli’de olacak. Kırca, akşam saatlerinde Delikliçınar Meydanı’na gelerek gençlere destek verecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı