REKLAMI GEÇ

Başkan Zolan’dan annelere jest

Başkan Zolan’dan annelere jest

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Denizlili Aşkın Tuna’yı Denizlili annelerle buluşturdu. Kadınları yalnız bırakmayan Başkan Osman Zolan, “Dinimiz analarımızın ayağının altına cenneti koymuş, ana o kadar kutsal, o kadar değerli” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Mayıs 2018 Pazar, 10:01

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Anneler Günü etkinlikleri kapsamında 1500’ün üzerinde şarkı sözü yazarı olan Aşkın Tuna’yı Denizlili annelerle bir araya getirdi. Anemon Otel’de düzenlenen etkinliğe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, davetliler ve Benim Mahallem projesinde yer alan çok sayıda kadın katıldı. Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, anneliğin dünyadaki en zor meslek olduğunu söyledi. Özen, “Annelik doğurmakla değil, yürekle oluyor. Yüreğinizdeki sevgiyle anne oluyorsunuz. Anneniz yaşıyorken ona değer verin. Anne başta taçtır” dedi.

BİZ ÜLKEMİZE ANADOLU DEMİŞİZ
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, programa katılan tüm kadınların bu özel gününü kutladı. Başkan Osman Zolan, “Ana çok önemlidir. Her şeyin anası var, biz ülkemize Anadolu demişiz. Ana bizim hep baş tacımız olmuştur. Eğer biz bugün buradaysak ana insan, biz onların evlatlarıyız, insanoğluyuz. ‘Onlar insan, biz insanoğluyuz’ demiş üstadımız.

Dinimiz analarımızın ayağının altına cenneti koymuş, ana o kadar kutsal, o kadar değerli” dedi. Tüm anaları baş tacı yapmak için her türlü imkanlarını seferber ettiklerini vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Benim Mahallem projesi kapsamında mahalle mahalle sizlerle dertleştik. Sizlerin katkılarıyla çalışmaya devam ediyoruz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Hakkın rahmetine kavuşan tüm analarımıza da rahmet diliyorum” dedi.

ANNE VE BABALARIN KIYMETİNİ BİLİN
Anne-babaların sağlıklıyken kıymetlerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Başkan Zolan, “Onların yanlarında olmak ve ihtiyaçlarını gidermemiz gerekiyor. Hepinizin Analar Günü’nü kutluyorum. İnşallah şehrimizde, ülkemizde yarın daha güzel olsun. El ele, gönül gönüle birlik ve beraberlik içinde her şey daha güzel olsun” dedi. Konuşmaların ardından Aşkın Tuna, şarkıların yazılış hikayelerini anlatırken, etkinliğe katılan anneler Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçıları eşliğinde ünlü şarkı sözü yazarının dillere pelesenk olmuş şarkılarını söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı