REKLAMI GEÇ

Bilenler bilmeyenlere öğretiyor

Bilenler bilmeyenlere öğretiyor

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, bilmeyenlere bilgisayar öğretmek üzere Ege Bölgesi Eğitmen Eğitimi kursu düzenledi. Kursa, İzmir, Manisa, Aydın, Balıkesir, Bilecek, Denizli ve Afyonkarahisar illerinden 22 genç eğitmen katıldı.

/ DENİZLİHABER / 24 Haziran 2008 Salı, 00:00

Denizli Belediyesi Karaman Gençlik Merkezi’ndeki eğitimin ilk gününe, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Sosyal Hizmetler Müdürü Hayrettin Duran da katılarak genç eğitmenlere destek oldu.

Eğitimde, her eğitmene bir bilgisayar verilerek, teorik bilgiler uygulamayla pekiştirildi. Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesi Türkiye Koordinatörlerinden Başak Saral, proje hakkında bilgi verdi. 2005’de başlanan projeyle, ‘e’ dönüşümlü gelişim için bilgisayar okur-yazarlığının artırılmasının hedeflendiğini kaydeden Saral, ‘Ege Bölgesi eğitmen eğitimi 26 Haziran 2008’e kadar sürecek. Burada eğitim alan arkadaşlarımız, kendi illerinde bilmeyenlere bilgisayar öğretecek. Ülkemizde bilgisayar okur yazarlığının artması ve bilişim teknolojilerinin sosyal imkanları kısıtlı gençler tarafından da kullanılabilmesi için projeye başlandı. Projeyi, Habitat için Gençlik Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Microsoft Türkiye de destek vermektedir’ dedi.

Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan da, uluslar arası yürütülen bu projelerle, Denizli’deki bir öğrencinin aldığı eğitimi, aynı anda aynı içerikle dünyanın hiç gelişmemiş bir ülkesindeki gencin de alabildiğini söyledi. Belediyenin, gençlerin getirdiği projelere destek olduğunu ifade eden başkan Yardımcısı Gökoğlan, ‘Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor projesine desteğimiz sürüyor. Burada hedef, 100 bin kişiye bilgisayar öğretmektir. İnanıyorum ki bu hedefe de ulaşılacaktır. Belediyemizin bu konuda kapısı sonuna kadar açıktır. Proje sizden destek de bizden’ dedi.

Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesi Türkiye Koordinatörlerinden Lüflü Lüleci ile Denizli Belediyesi Kent Konseyi Danışma Kurulu üyesi Mehmet Paksu da görüşlerini aktardı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı