REKLAMI GEÇ

Bu kararlar tartışılır

Bu kararlar tartışılır

Denizli Belediye Meclisi’nin, Kentgaz’ın kazı bedeli ödememesi ve vatandaşların çöp konteynırı almasına yönelik kararlarını eleştiren DP Merkez İlçe Başkanı Ümit Bahtiyar, “Oldu olacak vatandaş çöpünü kendi toplasın. Vatandaş kazıya 80 YTL verirken, Kentgaz niye kazı bedeli ödemiyor?” dedi.

/ DENİZLİHABER / 17 Eylül 2008 Çarşamba, 00:00

Denizli Belediyesi Meclisi, geçtiğimiz hafta yaptığı toplantılarda, Denizli halkını şok edecek kararlar aldı. Meclisin aldığı ve tartışma yaratacak kararlar arasında, Kentgaz’ın doğalgaz kazı çalışmalarında Denizli Belediyesi’ne kazı bedeli ödememesi ve Denizli halkının tamamına çöp konteynırı satılması yer alıyor. Belediye Meclisi’nin bu kararlarına tepki gösteren DP Merkez İlçe Başkanı ve Denizli Belediye Meclisi Üyesi Ümit Bahtiyar, parti binasında yaptığı basın toplantısında Denizli halkının soyulduğunu söyledi.

< ?XML:NAMESPACE PREFIX = O />

‘Halktan alacak,

Kentgaz’dan almayacak’

Denizli Belediye Meclisi’nin aldığı karar gereği, Denizli Belediyesi sınırları içerisinde doğal gaz çalışması için kazı yapan Kentgaz’dan kazı bedeli almayacak olan belediye, sokakta kazı yapan vatandaştan ise kazının metresinden 80 YTL alacak. Alınan kararın yanlış olduğunu belirten Bahtiyar, “Denizli Belediyesi aldığı bu karar ile Kentgaz’a yani özel bir şirkete farklı muamele yapmaktadır. Özel şirketten alınmayan bu parayı, Denizli Belediyesi kendi bütçesinden yani Denizli halkından tahsis edecektir. Sonuçta Denizli’ye doğalgaz getiren bu firma babasının hayrına iş yapmamakta ve verdiği hizmetin parasını almaktadır. Ama durum vatandaşa döndüğünde, bir sokakta kazı yapan vatandaştan 80 YTL para alınmaktadır. Alınan bu karardan dönülmeli ve milletin parası başkalarının cebine yönlendirilmemelidir” dedi.

‘Oldu olacak

çöpleri de toplayalım’

Denizli Belediyesi’nin almış olduğu ve tartışma konusu yaratacak olan en önemli karar ise vatandaşların çöp konteynırı almasına yönelik karar. Denizli Belediyesi’nin vatandaşların almasını istediği çöp konteynırlarının fiyatları ise 80-150 YTL arasında değişiyor. Sokağa bırakılmayıp, bina içlerine konulacak olan çöp konteynırları sadece çöp toplama saatlerinde sokağa çıkarılacak. Alınan bu karar sert tepki gösteren DP Merkez İlçe Başkanı Ümit Bahtiyar, “Denizli halkından çöp vergisi alan, çöpleri ayrıştırtan Denizli Belediyesi şimdi de vatandaşa çöp konteynırı aldıracak. Oldu olacak vatandaş kendi çöplerini kendisi toplasın. Bir çöp konteynırın fiyatı ortalama 100 YTL ve üzerinde. Belediyenin asli görevi olan çöp toplamayı vatandaşa yaptırması ise gerçekten vahim bir durum” dedi.  Alınacak olan çöp konteynırlarının hangi firmaya yaptırılacağının da araştırılması gerektiğini belirten Bahtiyar, bu işte büyük paraların döndüğünü ve Denizli Belediyesi’nin bu konteynırları üreten firmaya yüklü miktarlarda para kazandıracağını iddia etti.   

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı