REKLAMI GEÇ

Denizli atıklarını ayrı topluyor

Denizli Belediyesi, evsel atıkların ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılması için 43 mahallede sürdürdüğü çalışmaları, Denizli merkezdeki 55 mahallenin tamamında uygulamaya koyuyor. 30 Haziran 2008’de 12 mahallede daha atıklar ayrıştırılıp toplanacak.

/ DENİZLİHABER / 24 Haziran 2008 Salı, 00:00

Denizli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Rafet Şahin ve 18 kişiden oluşan atık bilgilendirme ekibi, ayrıştırmaya yeni başlanacak, İlbadı, Anafartalar, Sümer, Kirişhane, Bakırlı, Deliktaş, Fatih, Cumhuriyet, Dokuzkavaklar, Yunusemre, Sevindik ve Karşıyaka mahallelerinde ev ev dolaşarak evsel atıkların ayrıştırılması konusunda bilgi verdi. Ekip, tüm evlere mavi poşet ve bilgilendirme broşürü dağıttı.

Uygulamaya mahalle sakinleri de destek vererek, ayrıştırılabilir atıkları mavi poşetlere doldurup belirtilen gün ve saatte istenilen yere çıkartacaklarını bildirdi. Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, 12 mahallede daha atıkların ayrı toplanmasıyla Türkiye’de bir ilkin gerçekleşeceğini kaydetti. Denizli Belediyesi’nin atıkların ayrıştırılması başta olmak üzere birçok konuda Türkiye’ye örnek olduğuna dikkat çeken başkan yardımcısı Gökoğlan, ‘55 mahallemizin tamamında atıkları ayrıştırmaya başlıyoruz. Bunu daha önce hayata geçiren hiçbir belediyeye olmadı. Amacımız, geri dönüşümlü atıkların ekonomiye kazandırılması ve daha temiz daha yaşanabilir bir kentin oluşturulmasıdır. Bu konuda mahalle sakinlerinden destek bekliyoruz’ dedi. Bu arada, atıklardan elde edilen gelirle yüzlerce çocuğa burs verildiği bildirildi.Denizli Belediyesi’nin 30 Haziran 2008’de ayrıştırmaya başlayacağı 12 mahalleler ise şöyle: Anafartalar, Dokuzkavaklar, İlbadı, Sümer, Kirişhane, Bakırlı, Deliktaş, Fatih, Cumhuriyet, Yunusemre, Sevindik ve Karşıyaka

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı