Denizli'de Kadınlar Pilates Yapıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de Kadınlar Pilates Yapıyor

Denizli’de Kadınlar Pilates Yapıyor

Denizli Belediyesi’nin spora verdiği destek tüm hızıyla devam ediyor. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, belediye tarafından açılan ücretsiz pilates kurslarına katılan hanımlara eşofman hediye etti. Yeni dönemde 6 bin kadının pilates kursuna katıldığı açıklandı.

/ DENİZLİHABER / 17 Ocak 2014 Cuma, 11:43

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, belediyenin düzenlediği pilates kurslarına katılarak sağlıklı yaşamı keşfeden 6 bin kadına eşofman hediye etti. Başkan Zolan, pilates kurslarına katılan bayanları ziyaret etti. Mehmet Akif Ersoy Bilgi Evi ve Kurs Merkezi, Sentetik Buz Pisti, Fatih Bilgi Evi ve Kurs Merkezi ile Anafartalar Bilgi Evi ve Kurs Merkezi’nde kursiyerler ile bir araya gelen Başkan Zolan, kursa gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

denizli-bld-bsk-osman-zolan-pilates-yapan-kadinlar-ic-1

“Sağlık yoksa hayatta hiçbir şeyin önemi yok”
“Sağlık yoksa hayatta hiçbir şeyin önemi yok. Sağlıklı bir yaşamın yolu ise spordan geçiyor. Spor yapmak isteyen herkese ise her türlü imkanı sağlamaya hazırız” diyen Başkan Zolan, “ Bizim nazarımızda hanımlar çok değerli. Bizler sizin için ne yapsak azdır. Her an yanımızda olan sizsiniz. Toplumun yükünü sırtlanan, üreten, aileyi bir arada tutan sizsiniz. Bunca fedakarlığa karşın bizlerin de hanımlar için özel uygulamalar gerçekleştirmemiz gerektiği düşüncesiyle 2 yıldır bu kursları düzenliyoruz. İlgi çok büyük. Uzmanlar tarafından belirtildiği gibi belli bir yaştan sonra hanımların spor yapması daha da önemli. Kemik erimesi ile ilgili olumsuzlukların ortadan kalkması açısından sporun önemi yadsınamaz” dedi.
denizli-bld-bsk-osman-zolan-pilates-yapan-kadinlar-ic

2 yılda 15 binin üzerinde bayan pilates kurslarına katıldı
Kentin 12 noktasında kursların devam ettiğini belirten Başkan Zolan,” Şuanda aktif olarak 6 bin kişinin üzerinde pilates kurslarımıza katılım var. Bugüne kadar 15 binin üzerinde bir katılım oldu. Bilindiği gibi 3 bin 486 bayanın katılımıyla yapılan pilates ile Guinness Rekorlar kitabına girildi. Denizli’de herkes sağlıklı, huzurlu mutlu olsun istiyoruz. Hem zihnen hem bedenen o güzelliğe kavuşsun. Hanım kardeşlerimizle böyle bir proje yaptık. Çok başarılı oldu. O başarı da hanım kardeşlerimizin arzusu ile birleşti. Çok iyi bir noktaya geldi. Bugün de yeni sezon açılışını gerçekleştiriyoruz. Etkinliklerimiz kurslarımız artarak devam edecek” dedi.

“Bayanlar için yüzme kursu açacağız”
Bayanlara bir de sürpriz veren Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: ” Bir ay sonra da kapalı yüzme havuzumuz bitiyor. Orada da hanım kardeşlerimize, gençlerimize, çocuklarımıza yüzme kursu başlatacağız. Biz herkese imkan sunmak istiyoruz. Hiçbir mazeret olmasın. Spor yapmak isteyenler değişik branşlarda spor yapma imkanına kavuşsun istiyoruz. Çünkü spor sağlıktır, huzurdur ve ekip ruhunu geliştirir. Mutlu olmaktır. İşte bu yüzden herkesin spora ihtiyacı vardır. Tüm bunlarla ilgili gayretlerimiz devam ediyor.”
denizli-bld-bsk-osman-zolan-pilates-yapan-kadinlar-ic-2

Başkan Zolan ayrıca bilgi evi ve kurs merkezlerindeki sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti ve derslerinde başarı diledi. Çocuklar ise Başkan Zolan’a kendisi için yaptıkları resimleri armağan etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı